?Koriolan? z National Theatre z Tomem Hiddlestonem 3 marca w Multikinie!

Multikino i British Council, w ramach cyklu ?Sztuka brytyjska na dużym ekranie?, zapraszają ponownie 3 marca o 19:00 na retransmisję sztuki ?Koriolan? (?Coriolanus?) z National Theatre. Sztukę Williama Szekspira wyreżyserował Josie Rourke, a w roli głównej widzowie zobaczą Toma Hiddlestona.

3 marca 2016 roku w wybranych kinach sieci Multikino widzowie będą mogli uczestniczyć ponownie w retransmisji dramatu Williama Szekspira pt.: ?Koriolan?. Pokazy odbędą się w oryginalnej wersji językowej z polskimi napisami. Spektakl wyreżyserowała Josie Rourke, a w rolę generała Kajusa Marcjusza wcielił się Tom Hiddleston znany z takich filmów jak: ?Avengers?, ?Thor: Mroczny Świat? czy? Czas Wojny?.

?Koriolan? to jeden z mniej znanych dramatów Szekspira. Opowieść rozgrywa się w Rzymie. Obywatelom rzymskim zostają odebrane zapasy zboża, co prowadzi do zamieszek. Winą za taki stan rzeczy zostaje obarczony wielki generał Kajus Marcjusz, który ma pogardliwe nastawienie do ludu. Tymczasem do bram Rzymu zbliża się groźna armia Wolsków. Marcjusz wyrusza na bitwę. W końcu udaje mu się zdobyć miasto Koriole. Za niesłychaną odwagę generał otrzymuje zaszczytny przydomek Koriolan. Po powrocie do Rzymu bohater ubiega się o stanowisko konsula. Udaje mu się zdobyć przychylność Senatu, lecz lud go nie popiera. Koriolan, nie mogąc się z tym pogodzić, po raz kolejny głośno narzeka na lud. Wkrótce zostaje uznany za zdrajcę i wygnany z Wiecznego Miasta. Po tym zdarzeniu postanawia przyłączyć się do Wolsków i razem z ich armią uderzyć na Rzym.

Obsada/Produkcja: Kajus Marcjusz - rzymski generał, później nazwany Koriolanem - Tom Hiddleston Meneniusz Agryppa - patrycjusz, przyjaciel Koriolana ? Mark Gatiss Reżyseria ? Josie Rourke (Dyrektor artystyczny Donmar). Produkcja - Donmar Warehouse?s, National Theatre Live Spektakl ?Koriolan? będzie można zobaczyć 3 marca 2016 roku o godzinie 19:00 w 17 kinach sieci Multikino: Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź (Silver Screen), Olsztyn, Poznań Stary Browar, Rzeszów, Sopot, Szczecin, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Włocławek, Wrocław Arkady Wrocławskie oraz Zabrze. Przedstawienie zarejestrowano z udziałem publiczności, w jakości HD i DD Surround. Retransmisja w wersji oryginalnej w jakości High Definition. Spektakl z polskimi napisami.

Bilety: 35 zł ? normalny 30 zł ? ulgowy (Studenci z ważną legitymacją, Seniorzy) lub z kuponem z magazynu Multikino & Gala lub z kuponem z magazynu Sens (na rynku od 19 lutego). 25 zł ? bilet grupowy (dla grup powyżej 15 os.)

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz