Koniec zdjęć do filmu „Sprawiedliwy”

Zakończyły się zdjęcia na planie filmu ?Sprawiedliwy?. Premiera filmu planowana jest na przyszły rok.

Michał Szczerbic, związany z branżą filmową od ponad trzech dekad, scenarzysta obsypanej nagrodami ?Róży? i producent ?Jasminum?, sięgnął w ?Sprawiedliwym? po wątki z biografii swej rodziny. W obsadzie filmu zobaczymy plejadę polskich gwiazd: Aleksandrę Hamkało, Urszulę Grabowską, Jacka Braciaka, Jana Wieczorkowskiego, Beatę Tyszkiewicz i Maję Komorowską. Autorem zdjęć do filmu jest Jacek Petrycki (?Dzwony wojny?, ?Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł?).

Uważany za mruka i dziwaka Pajtek (Jacek Braciak) zaprzyjaźnia się z 6-letnią, osieroconą dziewczynką Hanią (Ewelina Zawistowska). Więź, która ich połączy pozwoli przetrwać okrucieństwa wojny, ludzką zawiść i samotność. Na końcu długiej drogi, która ich czeka, odnajdą jednak w sobie sprawiedliwość i dobro.

Producentem filmu jest Wytwórnia Filmów Fabularnych i Dokumentalnych w Warszawie. Za dystrybucję odpowiada Monolith Films. Film współfinansowany jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Premiera produkcji planowana jest na drugą połowę 2015 roku.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz