?Kongres? powalczy o nagrodę Europejskiej Akademii Filmowej!

Głośny ?Kongres? Ariego Folmana na podstawie prozy Stanisława Lema znalazł się w finałowej trójce najlepszych europejskich animacji roku! Finaliści zostali wybrani z listy 46 pełnometrażowych filmów, a oprócz obrazu twórcy ?Walca z Baszirem? o statuetkę powalczą również ?Pinokio? Enzo D?Alo oraz ?Jasmine? Alaina Ughetto.

W ?Kongresie? brawurowe sekwencje animowane, zrealizowane m.in. w polskim Orange Studio, pomagają zatrzeć granice między rzeczywistością i fikcją: słynna aktorka Robin Wright gra tu samą siebie. Mieszka z dwójką dorastających dzieci na rancho, z dala od cywilizacji, kiedy wielkie hollywoodzkie studio zwraca się do niej z niezwykłą propozycją. Wright może zostać ?zeskanowana? dzięki zaawansowanej technologii cyfrowej, osiągając w każdym kolejnym filmie wieczną młodość. Od tej pory wszystkie jej role zagra wirtualna kopia.

O ?Kongresie? pisze się, że to film nowatorski i odważny, pełen pomysłów ukazujących w krzywym zwierciadle świat nieograniczonych możliwości technologicznych, które już wkrótce mogą wyznaczyć granice naszej wolności i dyktować pragnienia.

W roli głównej występuje Robin Wright, której partnerują Harvey Keitel, Paul Giamatti i Jon Hamm. Za stronę wizualną ?Kongresu? odpowiada wybitny polski operator Michał Englert. Współproducentem filmu jest Opus Film.

Laureat nagrody dla najlepszej europejskiej animacji zostanie ogłoszony 7 grudnia podczas uroczystej gali w Berlinie.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz