?Kongres? – pokazy przedpremierowe i fragment filmu do obejrzenia już teraz

Polecamy do obejrzenia fragmentu filmu ?Kongres?, opartego na opowiadaniu Stanisława Lema ?Kongres futurologiczny?, który wyreżyserował Ari Folman, twórca głośnego, nominowanego do Oscara ?Walca z Baszirem?.

Film wejdzie na ekrany polskich kin 13 września, ale wcześniej można go zobaczyć na jednym z pokazów przedpremierowych w Poznaniu, Krakowie, Wrocławiu oraz Warszawie.

Poznań ? Kino Muza: 05.09 (czwartek)

Wrocław ? Kino Nowe Horyzonty: 07.09 (sobota)

Kraków ? Kino pod Baranami: 10.09 (wtorek)

Warszawa ? Kino Muranów: 04.09 (środa), 05.09 (czwartek), 10.09 (wtorek), 11.09 (środa), 12.09 (czwartek)

W ?Kongresie? zacierają się granice między rzeczywistością i fikcją: słynna aktorka Robin Wright, gra tu samą siebie. Mieszka z dwójką dorastających dzieci na rancho, z dala od cywilizacji, kiedy wielkie hollywoodzkie studio zwraca się do niej z niezwykłą propozycją. Wright może zostać ?zeskanowana? dzięki zaawansowanej technologii cyfrowej, osiągając w każdym kolejnym filmie wieczną młodość. Od tej pory wszystkie jej role zagra wirtualna kopia. Decyzja, którą podejmuje kobieta, by móc dysponować nieograniczonym czasem dla najbliższych, okazuje się początkiem jej podróży przez świat przyszłości, w którym potężne studia filmowe i koncerny farmaceutyczne oferują totalne formy rozrywki, manipulując ludzką świadomością.

W roli głównej w jego filmie występuje Robin Wright, której partnerują Harvey Keitel, Paul Giamatti i Jon Hamm. Za stronę wizualną ?Kongresu? odpowiada wybitny polski operator Michał Englert, a brawurowe sekwencje animowane w filmie zrealizowało m.in. polskie Orange Studio. Polskiego akcentu dodaje także koproducent filmu firma Opus Film.

Źródło: materiały prasowe

 
Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz