Koncert „Krwawe Ballady”

Temat zbrodni od wieków dręczy ludzkość. Fascynuje, przeraża, odpycha ale i intryguje. Tym razem powróci w ?Krwawych Balladach?. Inspiracją do ich stworzenia była m.in. Warszawa - nowoczesna metropolia, która czasem występuje ?bez makijażu?, gdzie mieszkają typy spod ciemnej gwiazdy i gdzie nigdy nie wiadomo co czai się za rogiem.

Gdzieś pośród ciemnych uliczek i zaułków, snuje się pieśń o popełnionej w pasji zbrodni. Mroczne i tajemnicze, często makabryczne, ale także pełne poezji opowieści stały się tematem podwórkowych ballad i? punktem wyjścia dla projektu Krwawe Ballady. Przygotowana przez Justynę Jary i zespół PompaDur (Robert Lipka, Damian Marat, Michał Zuń) minimalistyczna, a jednocześnie nastrojowa i intrygująca muzyka wchodzi w zawiłe relacje z tekstem.

Krwawe Ballady czerpią z tradycji warszawskich ballad podwórzowych i kontynuują je. Autorką koncepcji, jak również aranżacji i kompozycji jest Justyna Jary - wokalistka, aktorka, animatorka kultury od lat działająca na scenie muzycznej i teatralnej. KONCERT KRWAWE BALLADY:

21 listopada w Warszawie na Chłodnej 25 27 listopada we Wrocławiu w Art Cafe Kalambur 30 listopada W Grodzisku Mazowieckim, Willa Radogoszcz 5 grudnia w Warszawie w klubie Regeneracja

PompaDur: http://www.youtube.com/playlist?list=PLXI0uvN9ZZ_vNyxKKX3DCIcHZP0OA1Dyj

Strona projektu: www.pompadur.pl

Projekt jest zrealizowany w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wydarzenie artystyczne składa się z utworów bazujących na przedwojennych balladach z motywem zbrodni oraz z nowych ballad o tej samej tematyce stworzonych specjalnie na potrzebę projektu. Wybór dawnych ballad podwórzowych poprzedziła wnikliwa praca badawcza, wsparciem merytorycznym służyli m.in. seniorzy z warszawskiego zespołu Cała Praga.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz