Koncert „Krwawe Ballady w warszawskim klubie Regeneracja!

Już w najbliższy piątek w warszawskim klubie Regeneracja odbędzie się koncert KRWAWE BALLADY. Utwory, będące kompilacją intrygującego, poetyckiego tekstu oraz nastrojowej muzyki, łączy mroczny, ale często pełen czarnego humoru motyw zbrodni. Krwawe ballady przywołują świat zadymionych spelunek, podmiejskich tancbud i kabaretów.

Krwawe ballady to projekt muzyczny stworzony przez Justynę Jary, wokalistkę, aktorkę, animatorkę kultury, i zespół PompaDur (Robert Lipka, Damian Marat, Michał Zuń). Inspiracją do jego stworzenia była długa tradycja ballad podwórkowych. ?Nasza muzyka jest jak dobrze naostrzony tasak? ? mówi Justyna Jary. PompaDur ma w zanadrzu melancholijne ballady podwórzowe, songi kabaretowe, zabawne opowieści noir, tanga w których każdy krok jest grą o życie. Pieśni są o sprawach codziennych ? dramatycznych rozstaniach, miłości silniejszej niż śmierć i tajemnicach ukrywanych w futerale od kontrabasu. Bo gdzie miłość i inne demony, tam i krew musi się czasem polać; ale jakkolwiek zadymiony byłby lokal a mgła dokoła gęsta, krew pozostaje błękitna i słodka, a muzyka żywiołowa, liryczna i stylowa!

Koncert KRWAWE BALLADY - 5 grudnia (piątek) g. 21.00 w Warszawie w klubie Regeneracja

W programie: Antek Psianoga (muz. J. Jary, sł. trad.) Apasz i hrabini (muz. A. Piotrowski, sł. T. Ploch) Ballada o mamie (muz. J. Jary, sł. J. Kapela) Ballada o jednej Wiśniewskiej (muz. trad., sł. J. Jurandot) Ballada o Klarze (muz. J. Jary, sł. A. Biziuk) Ballada więzienna (muz. J. Jary, sł. trad.) Hanka (muz. trad., sł. trad.) Łaniucha (muz. trad., sł. J. Jary) Nie ma ciebie (muz. J. Jary, sł. J. Jary i A.K. Drozdowski) Ruda Mańka (muz. trad., sł. trad.) Wodniak (muz. J. Jary, sł. A.K. Drozdowski) Zbynio (muz. J. Jary, sł. J. Jary)

Utworów można posłuchać na stronie zespołu PompaDur: www.pompadur.pl oraz http://www.youtube.com/playlist?list=PLXI0uvN9ZZ_vNyxKKX3DCIcHZP0OA1Dyj

Projekt jest zrealizowany w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wydarzenie artystyczne składa się z utworów bazujących na przedwojennych balladach z motywem zbrodni oraz z nowych ballad o tej samej tematyce stworzonych specjalnie na potrzebę projektu. Wybór dawnych ballad podwórzowych poprzedziła wnikliwa praca badawcza, wsparciem merytorycznym służyli m.in. seniorzy z warszawskiego zespołu Cała Praga.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz