Koncert ghanijskiego duetu Fokn Bois na AfryKamera

Na zakończenie tegorocznej AfryKamery, 27 kwietnia o godz. 21:00 zapraszamy do Klubu Powiększenie na unikalne wydarzenie: koncert ghanijskiego duetu FONK BOIS, którzy wykonują swoje utwory w języku ghaijskim pidgin English. Uważani są za jednych z najbardziej rozpoznawalnych twórców z Ghany. Występowali na scenie z takimi gwiazdami jak Femi Kuti & Gorillaz czy Snoop Dogg. Artyści przyjadą do Polski na premierowy pokaz filmu ?To wina hajsu?, który odbędzie się w ramach 9. Festiwalu Filmów Afrykańskich AfryKamera 2014.

 

27.04 g. 21:00 Klub Powiększenie ( ul. Nowy Świat 27), WSTĘP WOLNY! Będzie to ostatni koncert w Powiększeniu.

FOKN BOIS to mocne hiphopowe brzmienie ?Czarnego Kontynentu? oraz niekonwencjonalne podejście do twórczości.

Artyści pochodzą z Ghany i uważani są za jednych z najbardziej rozpoznawalnych twórców z tego kraju. Zdobyli popularność po stworzeniu pierwszego  musicalu w języku pidgin english ?To wina hajsu I?, którym podbili serca widzów na całym świecie. Duet Fokn Bois silne wykorzystuje lokalne akcenty muzyczne i potoczną mowę zestawiając to z minimalistycznym bitem.

Panowie nie stronią od autoironii i wulgarnego humoru. Niektóre z ich utworów zawierają elementy afrobeatu. Ich niekonwencjonalna twórczość, przewrotny i pełen absurdalnego humoru styl stanowi mieszankę wybuchową. Artyści występowali na scenie z taki gwiazdami jak Femi Kuti & Gorillaz czy Snoop Dogg.

Próbkę ich twórczości będziemy mogli zobaczyć podczas pokazu filmu ?To wina hajsu I? oraz ?To wina hajsu II? 25.04 o godz. 20:30 w Kinie Luna. Po projekcji odbędzie się spotkanie z artystami z FOKN BOIS. Reżyser filmu jest znanym ghanijskim reżyserem wideoklipów dla takich lokalnych twórców jak OY czy Sister Deborah. W obu częściach mówione dialogi pojawiają się jedynie okazjonalnie, zamiast tego z komicznym zacięciem, przypominającym przygody amerykańskiego kultowego duetu Cheech i Chong, rapują wymieniając się poglądami, dyskutując o jedzeniu, o kobietach, martwiąc się o pieniądze. Między banalnością prób poderwania dziewczyn czy szukania ?szybkiej forsy?, epizodów bycia na haju oraz nastawieniem na beztroską komedię, ?Coz Ov Moni? wprowadza w życie codzienne Ghany , prezentując przy tym porządny wgląd w życie uliczne ghanijskich miast.

Zapraszamy również do zapisów na Warsztaty Nigerian Pidgin English, czyli jak mówi się na nigeryjskiej ulicy. 26.04 (sobota) godz. 14:00, Staromiejski Dom Kultury, Rynek Starego Miasta 2, wstęp wolny, zapisy pod adresem email: zapisy@afrykamera.pl, ilość miejsc ograniczona.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz