„Kołysanka” – ekranizacja bestsellerowej powieści Leïli Slimani – od 28 maja na vod!

28 maja prosto na platformy vod wejdzie premierowo ekranizacja głośnej powieści Leïli Slimani pt.: „Kołysanka”.

Myriam i Paul są kochającym się małżeństwem z dwójką dzieci. Gdy Myriam postanawia, mimo oporów męża, wrócić do zawodu adwokata, para zaczyna szukać niani. Po surowym castingu zatrudniają Louise. Dzieci szybko przywiązują się do nowej opiekunki, która stopniowo staje się centralną postacią w rodzinie. Niania była dla nich wybawieniem… do czasu.

Leïla Slimani, jest pierwszą Marokanką, która otrzymała prestiżową francuską nagrodę literacką – Nagrodę Goncourta. Za swoją pierwszą powieść „Adele” otrzymała wyróżnienie La Mamounia. „Kołysanka”, została uznana między innymi za jedną z dziesięciu najlepszych powieści roku przez The New York Times Book Review.

Slimani jest dziennikarką zaangażowaną w obronę praw kobiet. Jest osobistą reprezentantką prezydenta Emmanuela Macrona do promocji języka i kultury francuskiej. „Vanity Fair France” umieściło ją na drugim miejscu listy pięćdziesięciu najbardziej wpływowych Francuzów na świecie. Urodziła się w Rabacie, w Maroko, w 1981 roku. Obecnie mieszka
w Paryżu z mężem i dwójką dzieci.

We Francji wydano ponad milion egzemplarzy „Kołysanki”. W Polsce książka została opublikowana przez wydawnictwo Sonia Draga.

Powieść została przetłumaczona na 43 języki (w tym niemiecki, hiszpański, grecki, włoski, japoński, hebrajski, portugalski, rumuński, czeski, chiński i polski).

NAGRODY I NOMINACJE DLA KSIĄŻKI
Nagroda Goncourta
Najlepsza książka roku: The New York Times Book Review
Najlepsza książka roku: The Boston Globe
Najlepsza książka roku: Real Simple
Wyróżnienie Entertainment Weekly
Finałowa lista nagrody literackiej Los Angeles Times w dziedzinie tajemnica/thriller
Finałowa lista nagrody Edgara Allana Poe dla najlepszej książki

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz