Kolejny międzynarodowy sukces Małgorzaty Szumowskiej.

Thriller „The Other Lamb” ze światową premierą na międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto!

Najczęściej nagradzana polska reżyserka, Małgorzata Szumowska, notuje kolejny sukces na arenie międzynarodowej. Jej najnowszy film – „The Other Lamb” – swoją światową premierę będzie miał na Festiwalu w Toronto – pierwszym i najważniejszym festiwalu filmowym Ameryki Północnej. Zostanie zaprezentowany obok takich produkcji jak długo wyczekiwany „Joker” z Joaquinem Phoenixem, „Ból i blask” w reżyserii Pedro Almodovara, „The Laundromat” Stevena Soderbergha czy „Ford v. Ferrari” z Chrstianem Balem i Mattem Damonem. Thriller „The Other Lamb” to największa i pierwsza anglojęzyczna produkcja w karierze Małgorzaty Szumowskiej. Dwukrotna zdobywczyni Srebrnego Niedźwiedzia w Berlinie przy swoim najnowszym filmie współpracuje z autorami sukcesu oscarowego filmu „Whiplash” i kultowego hitu „Drive” – Davidem Lancasterem i Stephanie Wilcox z Rumble Films. Kanadyjski festiwal, na którym zadebiutuje produkcja, jest postrzegany jako platforma startowa dla obiecujących projektów, które zbierają później żniwo podczas sezonu nagród. Warto również wspomnieć, że to właśnie od Toronto rozpoczęła się oscarowa droga „Idy” Pawła Pawlikowskiego.

„Dla mnie to mocne wejście z filmem anglojęzycznym na amerykański rynek. Trudno wyobrazić sobie lepsze miejsce dla takiego filmu jak „The Other Lamb” – pokazujemy go w najbardziej prestiżowej sekcji największego festiwalu na świecie. Toronto ma ogromny market, tu są najważniejsze gwiazdy i dziennikarze z całego świata” – mówi reżyserka filmu, Małgorzata Szumowska.

Fot. Patrick Redmond
Fot. Patrick Redmond

Małgorzata Szumowska powraca z największą produkcją w karierze. Producentami jej najnowszego dzieła, thrillera „The Other Lamb”, są David Lancaster i Stephanie Wilcox z Rumble Films (autorzy sukcesu oscarowego „Whiplash” i kultowego hitu „Drive”), Aoife O’Sullivan i Tristan Orpen Lynch z Subotica („Panna Julie”) oraz Marie Gade Denessen z Zentropy („Dom, który zbudował Jack”). Koproducentem filmu jest firma Umedia (twórcy „Mandy” z Nicolasem Cage’em).

Scenariusz „The Other Lamb” napisała australijska scenarzystka Catherine S. McMullen i został on uhonorowany prestiżowymi nagrodami Black List i Blood List – wyróżnieniami dla najlepszego niezrealizowanego scenariusza oraz najlepszego scenariusza z gatunku thriller/dark fantasy/horror. W przeszłości nagrody te otrzymały scenariusze do takich filmów, jak: „Czarny łabędź”, „Django”, „Nowy początek” czy „Wilk z Wall Steeet”.

W obsadzie filmu znaleźli się, między innymi: wschodząca gwiazda Hollywood – Raffey Cassidy – znana z filmów „Kraina jutra”, „Królewna Śnieżka i Łowca” oraz „Zabicie świętego jelenia”; aktor Michiel Huisman, czyli Daario Naharis z „Gry o tron” oraz Denise Gough („Też go kocham”, „Colette”), którą będzie można oglądać również w zbliżającym się prequelu „Gry o tron”. Tematem thrillera „The Other Lamb” jest budząca się seksualność i przemiana dziewczyny w kobietę. Film jest pierwszą anglojęzyczną produkcją w karierze dwukrotnej zdobywczyni Srebrnego Niedźwiedzia.

„The Other Lamb” to historia Selah (Raffey Cassidy) – młodej dziewczyny, wychowanej w kulcie, któremu przewodzi tajemniczy Shepherd (Michiel Huisman). Będąc oddaną wyznawczynią, Selah dostępuje zaszczytu uczestnictwa w świętym rytuale. W jego trakcie doświadcza wstrząsającego i mistycznego przeżycia. Zaczyna mieć wizje, które nie tylko poddają w wątpliwość otaczającą ją rzeczywistość, ale również wszystkie dotychczasowe nauki Shepherda.

Zdjęcia do filmu ruszyły 11 lutego i są kręcone w Irlandii. Za kamerą „The Other Lamb” stanął Michał Englert.

„The Other Lamb” na ekrany polskich kin wejdzie w 2020 roku.

Źródło: materiały prasowe
Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz