Kolejne polskie gwiazdy w filmie „Bangistan”!

Marta Żmuda - Trzebiatowska i Jacek Lenartowicz, to kolejne obok Tomasza Karolaka, Bilguuna Ariunbaatara i Cezarego Pazury polskie gwiazdy, które pojawiły się na planie BANGISTANU - największej od lat międzynarodowej produkcji filmowej realizowanej w Krakowie!

BANGISTAN to pełna zwrotów akcji komedia sensacyjna, opowiadająca perypetie dwóch przypadkowych ekstremistów religijnych, Hafeeza i Praveena, przybywających z Indii do Krakowa z samobójczą misją. To film z pokojowym przesłaniem w tle, który w lekki i zabawny sposób opowiada o braku tolerancji i zrozumienia dla drugiego człowieka.

W rolach głównych występują gwiazdy kina indyjskiego, m.in. Riteish Deshmukh (Hafeez), Pulkit Samrat (Praveen) i Miss Sri Lanki 2006 - Jacqueline Fernandez (Rosie), ramię w ramię z plejadą znakomitych polskich aktorów.

Reżyserem filmu jest Karan Anshuman, utalentowany reżyser i scenarzysta, filmowy erudyta, znany z nowatorskich krótkometrażowych filmów cyfrowych, jak również były krytyk filmowy. Za zdjęcia odpowiada polski operator młodego pokolenia Szymon Lenkowski PSC.

Produkcja indyjskiej firmy EXCEL ENTERTAINMENT - ?BANGISTAN" powstaje przy wsparciu polskiego producenta, firmy ZORG WERKE, stworzonej przez Marka Gabryjelskiego, który swoje bogate doświadczenie produkcyjne zdobywał piastując przez 7 lat stanowisko wice prezesa w prestiżowej polskiej wytwórni Alvernia Studios, i będąc odpowiedzialnym m.in. za produkcję polsko-amerykańskiego thrillera ?ARBITRAŻ? z Susan Sarandon i Richardem Gere, filmu ?VAMPS? z Sigourney Weaver w jednej z ról, oraz koproducentem filmów ?ŚLUBY PANIEŃSKIE? w reż. Filipa Bajona, ?ZBLIŻENIA? w reż. Magdaleny Piekorz, ?SERCE SERDUSZKO? w reż. Jan Jakub Kolski oraz "Bogowie" w reż. Łukasza Palkowskiego.

Polscy widzowie ?BANGISTAN" zobaczą jesienią 2015.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz