Kocham Kino w Multikinie „W jego oczach”

Młodość, przyjaźń, budząca się seksualność. O tym wszystkim opowiada film ?W JEGO OCZACH?. Ale nie te wątki stanowią o głównym przekazie filmu. Jak każde wielkie dzieło, nie można go podsumować w jednym zdaniu ? dlatego Kocham Kino w Multikinie jest idealną okazją, by podyskutować o wielowymiarowym humanistycznym przesłaniu płynącym z tej wspaniale opowiedzianej historii. Pokazy zobaczymy 29 lipca w 14 kinach sieci Multikino.

Leonardo jest niewidomym nastolatkiem, który chciałby uniezależnić się od swojej nadopiekuńczej mamy. Planuje wyjechać na semestr do zagranicznej szkoły, co nie do końca podoba się jego przyjaciółce Giovanie. Kiedy w klasie pojawia się nowy uczeń Gabriel, Leonardo doświadcza uczucia, które każe mu przemyśleć jeszcze raz plany związane z wyjazdem.

Film ?W jego oczach? mówi o homoseksualności, ale nie stanowi to głównego tematu. To historia nastoletniego chłopca, który odkrywa swoją seksualność, ale nie skupia się na orientacji. Bez wątpienia fakt, że Leonardo jest gejem, nie jest bez znaczenia, ale ważniejsze jest to, w jaki sposób wyraża swoją pierwszą miłość, pierwsze pożądanie i jak doświadcza wszystkiego nowego, co wiąże się z dojrzewaniem. ? Chciałem stworzyć uniwersalną opowieść, aby każdy, bez względu na orientację i na fakt, czy widzi, czy jest niewidomy, mógł odnieść się do tego, przez co przechodzi Leonardo ? mówi reżyser filmu, Daniel Ribeiro.

Film zdobył nagrodę Teddy oraz FIPRESCI w sekcji Panorama Berlinale 2014, a także nagrody publiczności na festiwalach. OUTFEST i Frameline.

Kocham Kino w Multikinie to wspólne przedsięwzięcie Programu 2 Telewizji Polskiej, producenta magazynu i cyklu filmowego ?Kocham Kino?, i Multikina.

Podczas spotkań ?Kocham Kino w Multikinie? Grażyna Torbicka, co miesiąc obecna w innym kinie sieci Multikino, prowadzi spotkania z gośćmi: twórcami filmów, krytykami, znawcami problematyki podejmowanej w prezentowanych w cyklu dziełach. W spotkaniach żywy udział bierze publiczność Multikina ? organizatorzy zapraszają widzów do wymiany opinii, zadawania pytań, prezentowania własnej filozofii myślenia o kinematografii.

Kocham Kino w Multikinie: ?W jego oczach?, reż. Daniel Ribeiro Wtorek, 29 lipca, godz. 19:00

Kina, w których odbędzie się seans filmu: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Poznań Stary Browar, Sopot, Szczecin, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Pasaż Grunwaldzki.

W Multikinie w Lublinie  odbędzie się spotkanie Grażyny Torbickiej i publiczności z zaproszonymi gośćmi.

Ceny biletów: Normalny (Warszawa): 22 zł, Normalny (poza Warszawą): 20 zł, Ulgowy (Warszawa): 18 zł, Ulgowy (poza Warszawą): 16 zł

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz