Kocham Kino w Multikinie: Polowanie na muchy po cyfrowej rekonstrukcji!

Zjadliwa satyra czy może wnikliwa wiwisekcja relacji międzyludzkich? Multikino i Program 2 TVP zapraszają na ?Polowanie na muchy? Andrzeja Wajdy z brawurową rolą Małgorzaty Braunek. 30 kwietnia i 5 maja w ramach Kocham Kino w Multikinie. Film po rekonstrukcji cyfrowej w najwyższej jakości obrazu i dźwięku!

Andrzej Wajda przedstawił w filmie świat, w którym mężczyźni są coraz słabsi, coraz mniej romantyczni i męscy, a kobiety coraz bardziej władcze, dominujące nad mężczyznami, chwytanymi przez nie jak muchy na lep. To satyryczna, pełna ironii, gorzka, ale niezbyt realistyczna wizja społeczeństwa zdominowanego przez płeć niezupełnie słabszą. Realizując "Polowanie na muchy" Andrzej Wajda miał już na swoim koncie tak znane filmy, jak "Kanał", "Popiół i diament", "Popioły", "Lotna". Ta zmiana stylu - "Polowanie" jest bowiem farsą, komedią - została przyjęta przez krytykę i widzów bardzo różnie, pojawiły się głosy, że ten reżyser nie powinien zabierać się za gatunek zupełnie mu obcy, wyśmiewać rzeczywistości, która dla wielu ludzi jest czymś zupełnie naturalnym. Inni stając w obronie Wajdy twierdzili, że ma on prawo do twórczych poszukiwań, a stosunki panujące w środowisku nastawionym na ustawiczne robienie kariery to doskonały materiał na satyrę. (www.filmpolski.pl)

Kocham Kino w Multikinie to wspólne przedsięwzięcie Programu 2 Telewizji Polskiej, producenta magazynu i cyklu filmowego ?Kocham Kino?, i Multikina. Podczas spotkań ?Kocham Kino w Multikinie? Grażyna Torbicka, co miesiąc obecna w innym kinie sieci Multikino, prowadzi spotkania z gośćmi: twórcami filmów, krytykami, znawcami problematyki podejmowanej w prezentowanych w cyklu dziełach. W spotkaniach żywy udział bierze publiczność Multikina ? organizatorzy zapraszają widzów do wymiany opinii, zadawania pytań, prezentowania własnej filozofii myślenia o kinematografii.

Pokazy odbędą się w dwóch terminach: 30 kwietnia, czwartek, godz. 19:00 ? pokaz odbędzie się w kinach: Bydgoszcz, Katowice, Kielce, Krakowie, Olsztynie, Szczecinie, Wrocław Pasaż Grunwaldzki W Multikinie Ursynów po projekcji odbędzie się spotkanie Grażyny Torbickiej z twórcami filmów. 5 maja, wtorek, godz. 19:00 ? pokaz odbędzie się w kinach: Gdańsk, Gdynia, Lublin, Łódź, Poznań Stary Browar, Sopot, Warszawa Złote Tarasy

Ceny biletów:

Normalny (Warszawa): 24 zł, Normalny (poza Warszawą): 21 zł, Ulgowy (Warszawa): 19 zł, Ulgowy (poza Warszawą): 17 zł

Uwaga! Konkurs! Multikino i producent nowego crossovera Fiata 500X zapraszają miłośników teatru oraz tych którzy kochają kino do konkursu ?Fiat 500X w Multikinie? pomiędzy 1 marca, a 30 listopada 2015 roku. Wypełnij otrzymaną podczas Teatru lub Kocham Kino ankietę konkursową i wygraj modnego Fiata 500X. Odpowiedz na proste pytanie:  W jakiej kategorii nowy crossover Fiat 500X dostałby Oscara? Odpowiedź krótko uzasadnij.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz