Kocham Kino w Multikinie: „O krok od sławy”

?Elektryzujący!? (The Rolling Stone).? Wspaniały i fascynujący? (New York Times). Już 23 czerwca w ramach Kocham Kino w Multikinie ?O krok od sławy?, nagrodzona Oscarem opowieść o wokalistach i wokalistkach skrytych za sukcesami największych gwiazd muzyki: Micka Jaggera, Bruce?a Springsteena czy Stinga.

Miliony osób znają ich głosy, ale nikt nie zna ich imion. Trudno byłoby wyobrazić sobie bez nich hity minionego pięćdziesięciolecia, które śpiewał cały świat. W swoim nowym, wciągającym filmie Morgan Neville ? zdobywca wielu nagród za reżyserię ? rzuca światło na prawdziwe historie chórzystek i chórzystow skrytych za sukcesami największych gwiazd muzyki 21. wieku. Triumfalny i jednocześnie chwytający za serce obraz jest zarówno hołdem złożonym głosom, które ukształtowały i wystylizowały muzykę popularną, jak i odzwierciedleniem konfliktów, poświęceń i sukcesów tych, których kariera polegała na współbrzmieniu z innymi.

Ci utalentowani artyści reprezentują różne style, gatunki i epoki muzyki popularnej, ale każdy może podzielić się swoją niepowtarzalną i bardzo osobistą historią o życiu i karierze w cieniu sław. Z archiwalnymi materiałami filmowymi i niezrównaną scieżką dzwiękową film ?O krok od sławy? może pochwalić się wywiadami z takimi artystami, jak Bruce Springsteen, Stevie Wonder, Mick Jagger czy Sting. Jednakże te światowej sławy postaci sceny muzycznej usuwają się w cień, by artyści drugoplanowi, ich życie i historie zajęły główne miejsce na scenie tego filmu.

?O krok od sławy? przeszedł triumfalnie przez kilkadziesiąt festiwali filmowych na całym świecie, zaś w marcu 2014 został uhonorowany nagrodą Amerykańskiej Akademii Filmowej ? Oscarem dla najlepszego pełnometrażowego filmu dokumentalnego.

Kocham Kino w Multikinie to wspólne przedsięwzięcie Programu 2 Telewizji Polskiej, wydawcy pasma i magazynu ?Kocham Kino? i Multikina.

Podczas spotkań ?Kocham Kino w Multikinie? Grażyna Torbicka, co miesiąc obecna w innym kinie sieci Multikino, prowadzi spotkania z gośćmi: twórcami filmów, krytykami, znawcami problematyki podejmowanej w prezentowanych w cyklu dziełach. W spotkaniach żywy udział bierze publiczność Multikina ? organizatorzy zapraszają widzów do wymiany opinii, zadawania pytań, prezentowania własnej filozofii myślenia o kinematografii.

Kocham Kino w Multikinie: ?O krok od sławy?, reż. Morgan Neville Poniedziałek, 23 czerwca, godz. 19:00

Kina, w których odbędzie się seans filmu: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Poznań Stary Browar, Sopot, Szczecin, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Pasaż Grunwaldzki.

W Multikinie Gdynia odbędzie się spotkanie Grażyny Torbickiej i publiczności z zaproszonymi gośćmi.

Ceny biletów:

Normalny (Warszawa): 22 zł, Normalny (poza Warszawą): 20 zł, Ulgowy (Warszawa): 18 zł, Ulgowy (poza Warszawą): 16 zł

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz