„Kobiety mnie przerażają!” Hugh Grant rozebrany… na atomy!

 ?Nie wierzę w miłość od pierwszego wejrzenia, a kobiety mnie przerażają!? Kanibal, playboy i ?zawiany? miłośnik Andy?ego Warhola ? oto Hugh Grant, jakiego nie znacie.

Na trzecie imię ma Mungo, za zdradę ukochanej płaci mandaty, a obrazy Warhola kupuje wyłącznie ?po pijaku?. Do tego nie lubi dzieci, nie rozumie kobiet i nie gardzi? ludzkim mięsem! Z okazji zbliżającej się premiery komedii ?Scenariusz na miłość? prezentujemy barwne i zaskakujące fakty z biografii wiecznego chłopca z Hammersmith; niepowtarzalnej gwiazdy filmów ?Notting Hill? i ?Dziennik Bridget Jones?. Przed państwem znany-nieznany Hugh Grant!

?Na świecie jest tylko 18 celebrytów, wartych zapraszania do telewizyjnych talk-show. Hugh jest jednym z nich.? ? przyznał kiedyś Jay Leno. Wspomniany przez gospodarza The Tonight Show, niezastąpiony w rolach słodkich drani Hugh John Mungo Grant, przyszedł na świat 9 września 1960 roku. Jego matka była nauczycielką, ojciec handlował dywanami, a uwielbiany przez wnuka dziadek szczycił się rangą weterana wojennego i spektakularną ucieczką z niemieckiego obozu jenieckiego.

Zanim nastoletni Hugh w ogóle zainteresował się aktorstwem, wolny czas poświęcał na sport. Z tego okresu pozostały mu wspomnienia sukcesów drużyny krykietowej ?Kapitan Scott? i ruchomy fragment kości nad łokciem ? efekt nieszczęśliwego wypadku na łyżwach. Dziś po karierze sportsmana zostały wspomnienia. ?Obecnie sport oglądam tylko w telewizji. Kobiecy głównie. Nie wiem, jak to o mnie zaświadcza, ale pochłaniają mnie żeńskie rozgrywki golfa. No i tenis w wykonaniu pań? ? zdradza aktor i dzieli się swoimi przemyśleniami na temat płci piękniejszej.

?Zagrałem w tylu komediach romantycznych, a wciąż nie wiem niczego o kobietach. Nawet trochę mnie przerażają? ? mówi. ?No i nie wierzę w miłość od pierwszego wejrzenia, chociaż na koncepcji tej oparła się cała moja kariera. Wiem za to, że płeć przeciwną zawsze przyciągają władza i pieniądze. I wiedzę tę chętnie wykorzystuję z dobrym skutkiem.?

Lub prawie dobrym? Jak wtedy, gdy kalifornijska policja aresztowała aktora baraszkującego w samochodzie z prostytutką. Figle z piękną Divine Brown kosztowały Granta 1 118 dolarów grzywny, dwa lata więzienia w zawieszeniu i publiczną samokrytykę w programie wspomnianego Leno. Czy skandal przyczynił się do zerwania wieloletniego związku z Elizabeth Hurley, trudno przesądzać. Pewnym jest tylko, że matematyczne równanie ? pieniądze plus kobieta ? przynajmniej czasowo sprawdziło się w przypadku następnej z wybranek gwiazdy.

Jemima Marcelle Goldsmith alias Jemima Khan, najstarsze dziecko i jedyna córka miliardera sir Jamesa Goldsmitha i lady Annabel Vane-Tempest-Stewart, córki 8. markiza Londonderry, o swoją kondycję finansową specjalnie martwić się nie musiała. Hugh Grant zresztą też. ?Na swojej ulicy mam cztery domy. Mieszkam w dwóch, pozostałe są puste. W swoim czasie kupię kolejne. Myślę, że posiadanie na własność całej ulicy może być wspaniałe? ? deklaruje aktor, który do handlu okazuje się mieć zarówno szczęście, jak i dobrą rękę.

W 2001 roku na aukcji, za około 2 miliony funtów, nabył portret Elizabeth Taylor autorstwa Andy?ego Warhola. Po latach aktor sprzedał go z zyskiem 11 milionów. ?Wszystko przez alkohol! Ta cała akcja to wynik dwudniowej imprezy z moim ojcem. Coś mi odbiło i na rauszu zadzwoniłem do asystentki, by kupiła dla mnie ten obraz. Ku mojemu przerażeniu, zrobiła to bez zawahania. Zabawna sytuacja, choć dziś żałuję, że rozstałem się z ?moją Liz?.?

Na dziś dzień nic nie wskazuje, by Hugh przestał być wiecznym chłopcem, którego pokochali kinomani. Chociaż do swojego CV dopisał rolę pirata, a nawet kanibala o spiłowanych zębach (?Atlas chmur? rodzeństwa Wachowskich), dla widzów wciąż pozostanie czarującym lekkoduchem, niezastąpiony w kreowaniu słodkich drani. I takim też zobaczymy go w komedii ?Scenariusz na miłość?. Najnowsze dzieło Marca Lawrence?a, twórcy hitów ?Czy słyszeliście o Morganach?, ?Prosto w serce?, czy ?Dwa tygodnie na miłość? trafi do kin 28 listopada. A Grant, jak to Grant, kolejny raz udowodni, że w romantycznym, komediowym repertuarze wciąż nie ma sobie równych.

SCENARIUSZ NA MIŁOŚĆ w kinach od 28 listopada

Źródło: materiały prasowe

 
Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz