Kobiety Cinema City zdecydowały jakie bohaterki kina inspirują je w życiu!

Z okazji Dnia Kobiet Cinema City zapytało polskie kobiety, z którymi bohaterkami filmowymi się utożsamiają. Wynik dostarczył kilku zaskakujących faktów. Okazuje się, że Polki w największym stopniu inspirują się w kobietami: odważnymi jak Katniss, magicznymi jak Czarownica, czy niezależnymi jak Carrie Bradshow!

Od 24 lutego wszystkie panie, dzięki specjalnej aplikacji dostępnej na stronie www.dzienkobiet.cinema-city.pl, mogły wybierać spośród najpopularniejszych w ostatnich latach postaci kobiecych lub wpisać propozycję osobistej, indywidualnej inspiracji. My znamy już odpowiedź na pytanie z kim Polki chciałyby się zamienić miejscami, czerpią wzorce lub inspirują się oglądając filmy. Wyniki ankiety przeprowadzonej przez Cinema City pokazały, że Polki oglądające filmy kinowe najbardziej fascynują nie postacie uosabiające realne kobiety, borykające się z codziennymi problemami osobistymi i społecznymi, ale bohaterki fantastyczne, baśniowe, które symbolizują bunt, niezależność, siłę, nie są jednoznaczne do interpretacji i oceny. Taki wybór może świadczyć o średniej wieku Polek, które chodzą do kina. Są to w większości osoby młode, które w świecie popkultury szukają znanych z dzieciństwa i łatwo rozpoznawalnych symboli i motywów kulturowych. ? opowiada dr Edyta Jarosz-Mackiewicz, antropolog kultury. Wyniki ankiety Cinema City: Katniss ? 21,61%, Czarownica ? 13,25 %, Carrie Bradshow ? 8,35 %, Lucy ? 7,49 %, Rosie Dunne ? 6, 34 %, Kopciuszek ? 5,47 %, Marilyn ? 3,74 %.

Nie ma również wątpliwości, że polskie kobiety są nowoczesne, silne i pełne wdzięku. Są tajemnicze jak Czarownica, ale sprawiedliwe i rozsądne jak Katniss Aberdeen. Nie boją się wyzwań jak Carrie Bradshaw, ale nie obawiają się też mężczyzn jak Lucy. Badanie ankietowe pokazało, że inspiracje Polek bohaterkami filmowymi zmieniły się na przestrzeni lat. Kobiety nie fascynuje już jak w latach 90. dobry, ale naiwny, niezaradny życiowo współczesny Kopciuszek, którego odmiana losu i szczęście zależą wyłącznie od bogatego i wpływowego mężczyzny. Polki także nie czerpią wzoru z Marylin Monroe i nie zamierzają swoim seksapilem zdobywać świata i akceptacji mężczyzn. Nie chcą udawać naiwnych, głupiutkich i nieporadnych kobietek, które przez życie muszą prowadzić mężczyźni. ? wyjaśnia dr Mackiewicz.

Wyniki zostaną przedstawione w kinach Cinema City 8go marca w postaci spotu ukazującego Kobiece Inspiracje.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz