Kobieca siła bijąca z ekranu! wywiad z Meryl Streep

Aktywnie walczy o prawa kobiet, słynie z feminizujących wypowiedzi, wspiera inicjatywy równościowe. A do tego jest najsłynniejszą kobietą w Hollywood. Nie ulega wątpliwości, że role Meryl Streep zawsze są czymś więcej niż tylko zwykłym wcieleniem się we wskazaną postać. Aktorka ma w sobie niezwykłą energię, która za każdym razem bije z ekranu. Czy dla artystki z czterdziestoletnim doświadczeniem i trzema Oscarami na koncie może jeszcze istnieć jakiekolwiek aktorskie wyzwanie? Streep, która w najnowszej produkcji Disneya wcieliła się w rolę złowrogiej wiedźmy, odpowiada: oczywiście, że tak! Kto wie, czy dzięki występowi w ?Tajemnicach lasu? dorobek aktorki nie powiększy się o kolejne wyróżnienie Akademii.

 

?Tajemnice lasu? w dużej mierze opowiadają o kobietach ? ich wrażliwości i uroku, ale też o sile, determinacji, a nawet strachu, jaki potrafią wzbudzać. Zdaniem Meryl Streep nieszablonowe przedstawianie płci pięknej przyciąga widzów do najnowszych produkcji Disneya. ? Filmy takie jak "Kraina lodu", "Czarownica" czy "Tajemnice lasu" mają wspólną cechę: są skierowane w dużej mierze do dziewcząt i kobiet, przemawiają do nich.

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=J5S2USOBsTc[/youtube]

Jak twierdzi trzykrotna zdobywczyni Oscara, we współczesnym świecie, także tym filmowym, kobiety wciąż zbyt często bywają traktowane z lekceważeniem. ? Stanowimy przecież ponad połowę populacji, a nikogo nie obchodzi nasz punkt widzenia. Świetnie zatem, że pojawiają się filmy stworzone z myślą o nas ? podkreśla aktorka.

?Tajemnice lasu? to niezwykle humorystyczny i chwytający za serce film w reżyserii Roba Marshalla (Chicago, Nine, Wyznania gejszy), z udziałem hollywoodzkich gwiazd największego formatu, z Meryl Streep i Johnny?m Deppem na czele. Najnowsza produkcja Disneya w zabawny i brawurowy sposób łączy klasyczne motywy znane z baśni braci Grimm, by w jednej opowieści spleść losy Kopciuszka, Czerwonego Kapturka i Wilka czy Roszpunki. W filmowej historii piekarz i jego żona, chcąc odmienić swój los, zgadzają się spełnić 4 życzenia wiedźmy. Aby tego dokonać muszą wejść do tajemniczego lasu?Wkrótce przekonają się, czy  to o czym marzą, jest tym, czego naprawdę chcą.

 ?Tajemnice lasu? już w kinach!

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz