„Kłamstewko” z rewelacyjną Awkwafiną z nominacjami do Złotych Globów!

„Kłamstewko” z rewelacyjną Awkwafiną z nominacjami do Złotych Globów!

Film Lulu Wang otrzymał dwie nominacje do Złotych Globów. „Kłamstewko” powalczy o statuetki w kategoriach Najlepsza Aktorka w Komedii lub Musicalu (Awkwafina) oraz Najlepszy Film Nieanglojęzyczny.

Zgodnie z regulaminem Złotych Globów film Lulu Wang nie mógł ubiegać się o nominacje w kategoriach Najlepszy Film: Dramatyczny lub Komedia/Musical, ale powalczy o statuetkę dla Najlepszego Filmu Nieanglojęzycznego. W przypadku nominacji Oscarowych, które zostaną ogłoszone 13 stycznia, obowiązują jednak inne zasady i „Kłamstewko” jest wciąż wymieniane jako jeden z najmocniejszych kandydatów do zdobycia nominacji w najważniejszej kategorii: Najlepszy Film.

„Kłamstewko” to pełna wdzięku, serca, humoru i wzruszeń opowieść o rodzinie, która decyduje się ukryć przed ukochaną babcią informację o jej stanie zdrowia i odwiedzić ją tłumnie pod pretekstem absurdalnie wielkiego, hucznego wesela jednego z kuzynów. W rolach głównych: nominowana do Złotego Globu Awkwafina, wschodząca gwiazda Hollywood, jedna z największych faworytek do zdobycia Oscara dla Najlepszej Aktorki Pierwszoplanowej, nagrodzona już m.in. Gotham Award dla Najlepszej Aktorki Pierwszoplanowej i niesamowita Shuzhen Zhao, która za rolę ukochanej babci Nai Nai zdobyła już nominacje m.in. do Film Independent Spirit Awards i Satellite Awards.

„Kłamstewko” w kinach od 7 lutego 2020, dystrybutorem filmu jest M2 Films.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz