Kit Harington gwiazdor „Gry o tron” na wielkim ekranie już w lutym.

Dla filmu ?Pompeje? ?Gladiator? stanowił wielką inspirację, w szczególności pod względem koncepcji epickiego kina historyczno-kostiumowego o niewolniku walczącym o swą wolność.

W głównej roli w ?Pompejach?, katastroficznej opowieści o mieście pogrzebanym przez gniew Wezuwiusza, zobaczymy gwiazdę ?Gry o tron? Kita Haringtona. Wciela się w niewolnika walczącego z czasem, by uratować życie swej przeznaczonej innemu (Kiefer Sutherland) ukochanej (Emily Browning).

Kit Harington na planie często bywał fizycznie poturbowany, a w jednej ze scen walki na miecze złamał sobie palec . Aby być wiarygodnym w licznych scenach walki w przerwie pomiędzy poszczególnymi scenami musiał podnosić ciężary, ażeby mieć nieustannie napięte mięśnie i w ten sposób wyglądać na silniejszego od wszystkich kaskaderów, z którymi walczy w filmie.

Plany wszystkich postaci przestają mieć znaczenie przez wybuch Wezuwiusza, jedną z największych naturalnych katastrof w historii ? erupcja z 79 roku n.e. zakopała całe miasto pod kilkumetrową warstwą popiołów i kamieni, jednocześnie podnosząc temperaturę na włoskiej ziemi do ponad 480 stopni.

Akcja filmu ?Pompeje? rozpoczyna się w 58 roku n.e., od sceny anihilacji pewnej wioski przez postać Kiefera Sutherlanda. Następnie przenosi się do 79 roku n.e., a cała reszta filmu rozgrywa się na przestrzeni kolejnych 3 dni.

Kit Harington z wizytą w Pompejach.

W KINACH OD 21 LUTEGO 2014

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz