Kinotrampkowe rozmowy o dorastaniu – pokaz filmu „Cierpienia młodego Edoardo” i spotkanie z gośćmi.

Spectator oraz Festiwal filmowy dla dzieci i młodzieży ?Kino w Trampkach? zapraszają na wieczór filmowy oraz dyskusję z cyklu ?Kinotrampkowe rozmowy o dorastaniu?. W warszawskim Kinie Elektronik 22 września o godz. 18:30 będzie można przedpremierowo obejrzeć film ?Cierpienia młodego Edoardo? w reżyserii Duccio Chiarini, a po filmie wziąć udział w rozmowie z zaproszonymi gośćmi: seksuolożką i edukatorką seksualną Izabelą Jąderek oraz dyrektor artystyczną Festiwalu Kino w Trampkach Anną Stadnik. Spotkanie poprowadzi dziennikarz filmowy i animator kultury Jacek Dziduszko. Film wejdzie do kina 25 września.

Film ?Cierpienia młodego Edoardo? miał swoją premierę podczas MFF w Wenecji w 2014 roku, gdzie został nagrodzony: AKAI International Film Fest Award - Special Mention. Otrzymał również nominację do Kryształowego Niedźwiedzia w sekcji Generation 14 plus na tegorocznym Berlinale.

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=5byYOvXPi6I[/youtube]

?Cierpienia młodego Edoardo? Duccio Chiarini to subtelna komedia dla młodzieży poruszająca ważne, a czasem wstydliwe aspekty życia nastolatków. Film pokazuje zmaganie młodych chłopców z ich pierwszymi doświadczeniami seksualnymi, strachem przed odrzuceniem oraz poszukiwaniem bliskości. To film o dorastaniu i braniu odpowiedzialności za własne życie.

Film poleca swoim rówieśnikom JAKUB ZIŃCZUK ? TARASEWICZ, CZŁONEK MŁODZIEŻOWEJ GRUPY PROGRAMOWEJ ?KINA W TRAMPKACH?:

?Reżyserem filmu jest Włoch Duccio Chiarini. Przez półtorej godzinny obserwujemy co raz to dziwniejsze próby Eduardo do samozaspokojenia się. W filmie tym jest dużo tematów trudnych, a nawet perwersyjnych, ale dla Chiariniego słowo "nagość" oznacza zupełnie co innego niż dla wielu amerykańskich reżyserów. Reżyser pokazuje problem młodego człowieka, prostego chłopaka, którego każde działanie jest dążeniem do udanego pierwszego razu z ukochaną. Bliżej temu filmowi do tej nagości znanej z filmów Federico Felliniego (Amarcord, Miasto kobiet) niż tej z filmów Adriana Lyne'a (Fatalne zauroczenie, 9 1/2 tygodnia). Cała sytuacja mimo, że ma w sobie duży element dramatu to pokazana jest w sposób komediowy. Dochodzą do tego smakowite kadry, przekonujący, wysoki i wychudzony Matteo Creatini w roli Eduardo i urocza, istna Włoszka Francesca Agostini w roli ukochanej bohatera.

Idealny dla młodych ludzi bardzo subtelny obraz o dorastaniu, pełen klasycznego włoskiego klimatu, a co najważniejsze mądry film z przekazem. Polecam!?

Bilety do kupienia w kasie Kina Elektronik ( ul. Gen Zajączka 7).

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz