Kino Atlantic zaprasza na: Pierwszy w Warszawie pokaz przedpremierowy oraz spotkanie z Twórcami filmu: „Moje Córki Krowy”

?Moje Córki Krowy? niedziela, 6 grudnia, godz. 18.00

W spotkaniu po pokazie udział wezmą: Kinga Dębska ? reżyserka, scenarzystka Gabriela Muskała ? aktorka Agata Kulesza ? aktorka Bartosz Karczyński ? montażysta Andrzej Wojciechowski ? operator Agata Culak ? kostiumy

Spotkanie poprowadzą: Krzysztof Varga (Gazeta Wyborcza) oraz Artur Wolski (Kino Atlantic)

Przyjdź do Kina Atlantic i zobacz film, który zachwycił publiczność 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni, miesiąc przed oficjalną premierą.

Wzruszająca i zabawna historia dwóch sióstr, które postawione w trudnej sytuacji życiowej zmuszone są współdziałać, mimo wzajemnej niechęci. W rolach głównych zobaczymy Agatę Kuleszę, Gabrielę Muskałę i Mariana Dziędziela. Partnerują im Marcin Dorociński, Małgorzata Niemirska oraz Łukasz Simlat.

?Moje córki krowy? wzbudziły zachwyt krytyków i aplauz publiczności 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni, która przez ponad pięć minut po premierze oklaskiwała film na stojąco. Przełożyło się to na cenne trofea ? Nagrodę Dziennikarzy, Nagrodę Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych. A także szczególnie ważną dla każdego reżysera Nagrodę Publiczności.

Marta (Kulesza) odniosła sukces w życiu, jest znaną aktorką, gwiazdą popularnych seriali. Pomimo sławy i pieniędzy, wciąż nie może ułożyć sobie życia. Samotnie wychowała dorosłą już córkę (w tej roli debiutująca Maria Dębska). W przeciwieństwie do swojej silnej i dominującej starszej siostry, Kasia (Muskała) jest wrażliwa i ma skłonność do egzaltacji. Pracuje jako nauczycielka, jej małżeństwo jest dalekie od ideału. Mąż Kasi (Marcin Dorociński) to życiowy nieudacznik, który bezskutecznie poszukuje pracy. Siostry nie przepadają za sobą, ale nagła choroba matki (Niemirska) zmusza je do wspólnego działania. Muszą zaopiekować się ukochanym, ale despotycznym ojcem (Dziędziel). Marta i Kasia stopniowo zbliżają się do siebie i odzyskują utracony kontakt, co wywołuje szereg tragikomicznych sytuacji.

czas trwania: 88 min premiera: 15 stycznia 2016 r. dystrybucja: Kino Świat Zwiastun

Program wydarzenia: 18.00 ? 18.15 ? powitanie widzów 18.15 ? 19.45? projekcja filmu 19.45 ? 20.30 - spotkanie z Twórcami

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz