Kino Apolonia – Pierwsze projekcje filmowe już od 11 kwietnia!

11. kwietnia Kino Apolonia zainauguruje swoją działalność podczas 21. edycji Festiwalu Filmowego Wiosna Filmów. Po zakończeniu festiwalu zapraszamy na regularne seanse, które odbywać się będą od poniedziałku do piątku w godzinach popołudniowych oraz w weekendy. Do 30. kwietnia promocyjna cena biletu będzie wynosić TYLKO 10zł!

Kino Apolonia obok Kina Praha jest drugim kinem festiwalowym, w którym pokażemy filmy w ramach 21. Festiwalu Filmowego Wiosna Filmów. Bilety w przedsprzedaży będą do kupienia w kasie Kina Praha (do dnia poprzedzającego seans), a także w dniu seansu w kasie kina Apolonia. Program festiwalu dostępny jest na stronie internetowej Kina Apolonia www.kinoapolonia.pl oraz na stronie festiwalu www.wiosnafilmow.pl.

W repertuarze Kina Apolonia nie zabraknie ambitnych, licznie nagradzanych filmów festiwalowych, a także polskich i europejskich tytułów. Na widzów czeka mnóstwo atrakcji, w tym pokazy przedpremierowe, spotkania z twórcami oraz specjalnie przygotowane cykle, o których poinformujemy już wkrótce.

W kwietniu na ekranie Kina Apolonia pojawią się m.in. trzy premierowe tytuły:

  • ?Druga strona muru? - trzeci pełnometrażowy film uznanego niemieckiego reżysera Christiana Schwochowa, w którym fenomenalna kreację stworzyła Jördis Triebel. Za rolę Nelly nagrodzono ją na festiwalach filmowych w Montrealu i Seattle oraz przyznano jej niemieckiego Oscara.
  • "Naginając reguły" - Behnama Behzadiego, w którym w fascynujący sposób ścierają się postawy bohaterów, ich pragnienia i nadzieje, które pokładają w wyjeździe. Film świetnie przyjęty przez krytykę jest laureatem wielu nagród na międzynarodowych festiwalach.
  • ?Ostatni gasi światło? film Petry Volpe otrzymał nagrodę na Swiss Film Proze'2014 za najlepszą rolę kobiecą (U. Lardi). Jest opowieścią o Miii ? 18letniej prostytutce wybierającej się na święta do domu, do Bułgarii. Jednak zanim to nastąpi czeka ją najtrudniejszy dzień pracy na różowym bulwarze.
Źródło: materiały prasowe
Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz