Kinga Dębska obok Roberta Zemeckisa i Paula Thomasa Andersona! „Moje córki krowy” w oficjalnej selekcji Rome Film Fest 2015!

37 filmów, dokumentów i seriali z 24 państw z całego świata. A między nimi najnowsze obrazy zdobywców Oscarów ? Roberta Zemeckisa, Briana Helgelanda, Paula Thomasa Andersona oraz polskie ?Moje córki krowy?! Owacyjnie przyjęty przez krytyków i publiczność 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni film Kingi Dębskiej zanotował kolejny festiwalowy sukces i znalazł się w oficjalnej selekcji Rome Film Fest 2015. Chwalona za ?nową jakość w polskim kinie?, ?wspaniałe aktorstwo i świetnie opowiedzianą historię? produkcja, w której recenzjach padają określenia, że ?wielkie kino to mało powiedziane? ? w dniach 16-24 października ? powalczy o główne nagrody prestiżowej rzymskiej imprezy.

Tegoroczny Rome Film Fest to już 10 edycja imprezy, która tradycyjnie w październiku zamienia Wieczne Miasto w światową stolicę kina. Celem festiwalu jest promowanie, kultywowanie i odkrywanie wartości każdej z dziedzin wypowiedzi wizualnej ? od obrazu kinowego do form znanych z małego ekranu. Co roku publiczność zostaje zapoznana z maksymalnie 35 dziełami z całego świata, wybranymi ze względu na reprezentowaną jakość i doskonałość w każdej z dziedzin filmowej ekspresji.

W przeszłości w trakcie Rome Film Fest prezentowano m.in. takie produkcje jak: ?Juno?, ?Ona?, ?Ostatnia stacja? czy ?Witaj w klubie?. Zaś nagrody aktorskie i laury za całokształt kariery trafiały do rąk tak znanych postaci kina jak: Helen Mirren, Scarlett Johansson, Matthew McConaughey, Clint Eastwood, Sophia Loren i Sean Connery. Dziesiąta edycja dedykowana jest pamięci Piera Paolo Pasoliniego ? włoskiego pisarza, dramaturga, poety, scenarzysty i reżyser filmowego, bestialsko zamordowanego w 1975 roku.

"Moje córki krowy" w kinach od 15 stycznia

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz