King Lear – pokaz specjalny National Theatre Live

Zarząd Samorządu Studentów Uniwersytetu Warszawskiego, Zarząd Samorządu Doktorantów Uniwersytetu Warszawskiego oraz Kino Atlantic zapraszają na pokaz spektaklu w ramach cyklu National Theatre Live

10 czerwca o 20.00 w Kinie Atlantic odbędzie się pokaz sztuki ?King Lear?, udostępnionej w ramach projektu National Theatre Live, realizowanego na całym świecie przez Narodowy Teatr Wielkiej Brytanii.

"King Lear" to siódmy pokaz w serii ?Oglądaj spektakle z cyklu National Theatre Live wraz z UW!?, wydarzeniu objętym honorowym patronatem przez Jego Magnificencję Rektora UW, dr hab. Marcina Pałysa, prof. UW. Laureat Oscara Sam Mendes (?Skyfall?, ?American Beauty?) powraca do National Theatre, aby wyreżyserować tragedię Szekspira, w której tytułową rolę gra Simon Russell Beale (?Timon of Athens?, ?Collaborators?).

Starzejący się król postanawia podzielić swoje królestwo pomiędzy trzy córki. Jako kryterium podziału przyjmuje to, jaką elokwencją dziewczęta wykażą się w wychwalaniu ojca. Gdy jego ulubienica, Kordelia, nie odzywa się słowem, świat Leara ogarnia chaos.

Dzięki współpracy z Samorządem Studentów oraz Samorządem Doktorantów Uniwersytetu Warszawskiego, Kino Atlantic będzie mogło zaprezentować ten wyjątkowy spektakl, od niedawna dostępny w portfolio regionalnego dystrybutora CIKANEK Management.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz