?King Lear? National Theatre Live po raz pierwszy w Multikinie!

Multikino i British Council, w ramach cyklu Teatry brytyjskie w Multikinie, zapraszają 17 czerwca na pokazy sztuki ?King Lear?. Spektakl w reżyserii Sama Mendesa (?Skyfall?) z Simonem Russellem Bealem w roli tytułowej.

National Theatre Live ponownie w Multikinie! 17 czerwca w wybranych kinach sieci Multikino widzowie będą mogli uczestniczyć w specjalnym pokazie spektaklu ?King Lear? (?Król Lear?). Tragedię Szekspira, określaną jako jedno z jego największych dokonań, wyreżyserował Sam Mendes ("Skyfall", "American Beauty", "Droga do zatracenia"). Doskonałej reżyserii towarzyszy znakomita obsada, w roli tytułowej Simon Russell Beale uznany przez magazyn "The Independent" za jednego z najlepszych aktorów teatralnych w Wielkiej Brytanii.

?King Lear? to opowieść władcy mitycznej Brytanii, który dożywszy starości postanawia podzielić swoje królestwo między trzy córki. Zanim to jednak nastąpi Król żąda, by córki wyznały mu, jak bardzo go kochają. Dwie starsze siostry pochlebstwami oczarowują króla. Najmłodsza, Kordelia, która kocha prawdziwie, nie mówi ojcu nic. Zostaje więc wydziedziczona i wyklęta. Goneryla i Regana, choć otrzymały swoje części królestwa, nie zamierzają jednak opiekować się starym królem.

?King Lear? National Theatre Live zobaczymy we wtorek 17 czerwca o godzinie 18.00 w 13 kinach sieci Multikino. Zapraszamy do kin: Gdańsk,Gdynia, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź (Silver Screen), Poznań Stary Browar, Rzeszów, Sopot, Szczecin, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Arkady Wrocławskie.

Bilety:

40 zł ? normalny

35 zł ? ulgowy (Uczniowie i Studenci z ważną legitymacją, Seniorzy)

30 zł ? bilet grupowy (dla grup powyżej 15 os.)

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz