Kiefer Sutherland: „Każda sekwencja walki to taniec”

Kiefer Sutherland, gwiazda serialu ?24 godziny?, już w tym tygodniu pojawi się na wielkim ekranie w roli Corvusa w ?Pompejach?, epickim kinie katastroficznym o tragedii Wezuwiusza.

Jest 79 rok naszej ery. Rzymskie miasto Pompeje znajduje się w rozkwicie i na pozór nic nie zapowiada nadchodzącej katastrofy.

Milo, niewolnik  gladiator, przybywa do miasta, by stoczyć walkę, która może dać mu wolność i prawo do ubiegania się o rękę ukochanej Cassii. Jego szanse są nikłe, bo dziewczyna została już przeznaczona skorumpowanemu rzymskiemu dowódcy. Wkrótce jednak potęga natury odmieni losy wszystkich mieszkańców Pompei?

Kiefer Sutherland to w ?Pompejach? Quintus Attius Corvus, arogancki i bezwzględny rzymski dowódca, który postanowił uczynić z Cassii swą żonę. To właśnie on dowodził armią, która dokonała niegdyś rzezi na rodzinie Milo. ?Pomyślałem, że ciekawym rozwiązaniem będzie zatrudnienie do roli czarnego charakteru znanego aktora kojarzonego z pozytywnymi herosami?, mówi o obsadzaniu roli Corvusa producent Jeremy Bolt. ?Kiefer ma w sobie tak wielką pewność siebie i świadomość swego fachu, że stworzył cudownego złoczyńcę, który jest jednocześnie postacią nad wyraz wiarygodną?.

Opowiadając o choreografii walk, której musiał nauczyć się na potrzeby filmu, Sutherland mówi: ?Nic nie było dla mnie nowością. To wszystko kwestia nauczenia się specyficznego tańca do tego filmu. Każda sekwencja walki to taniec?.

Sutherland twierdzi, że chociaż grany przez niego w ?Pompejach? antagonista potrafi być zabawny i z pewnością nie jest najbardziej złowieszczą postacią, jaką przyszło mu zagrać, ale ?ciągle pozostaje dupkiem?.

Premiera w kinach 21 lutego

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz