Kickboxer, teolog i raper – Jerzy „Juras” Wroński w filmie „Serce do walki” (13 grudnia w kinach)

Demony przeszłości wracają ze zdwojoną siłą

Jerzy „Juras” Wroński jako czarny charakter w filmie „Serce do walki”

W kinach 13 grudnia!

Jerzy "Juras" Wroński w filmie "Serce do walki"

Raper i wielokrotny mistrz kickboxingu, a z wykształcenia teolog – Jerzy „Juras” Wroński całe życie udowadnia, że nie ma rzeczy niemożliwych. Ośmiokrotny mistrz Polski, dwukrotny wicemistrz świata i zdobywca Pucharu Świata w kick-boxingu w filmie „Serce do walki” wciela się w ringowego nemezis głównego bohatera. Grany przez niego Krystian Bielski nie tylko jest agresywnym macho i świetnym zawodnikiem – skrywa też klucz do zrozumienia tragicznej przeszłości bohatera granego przez Łukasza Wabnica. „Zawsze sądziłem, że Jurek jest raperem, ale gdy zobaczyłem go w akcji wiedziałem, że idealnie pasuje do tej roli” – wspomina Kacper Anuszewski, reżyser filmu. Juras nie tylko zagrał w „Sercu do walki”, ale miał też swój udział w powstaniu choreografii walk, wspierając przy tym legendę kickboxingu, zmarłego niedawno Tomasza Skrzypka.  

Serce do walki – oficjalny zwiastun

>

Najtrudniejsze bitwy toczysz z samym sobą. Tu początek ma nasz sukces albo porażka. Zwycięstwo, braterska przyjaźń, miłość oraz szansa, która może odmienić całe życie. O tym każdy marzy, ale jakim kosztem musiały by być spełnione te marzenia? I tak naprawdę czy w ogóle warto?

„Serce do walki” to pełnometrażowy debiut Kacpra Anuszewskiego aktora i reżysera, twórcy filmów krótkometrażowych pokazywanych na 150 międzynarodowych festiwalach filmowych na całym świecie, które otrzymały blisko 40 nagród w tym, m.in.  w Palm Springs, Las Vegas i Toronto. Emocjonujące walki zostały przeprowadzone pod czujnym okiem Tomasza Skrzypka – uhonorowanego licznymi nagrodami trenera, który wraz z kadrą Polski wygrał Światowe Igrzyska Sportowe (World Games) w 2017 roku oraz Jerzego Wrońskiego – znanego pod pseudonimem „Juras” rapera oraz ośmiokrotnego mistrza Polski i zdobywcy Pucharu Świata w kickboxingu. Film pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu, Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego, Fundacji „Brak Barier” oraz fundacji „Avalon”.

Piotrek jest utalentowanym sportowcem. W pamięci ma jednak traumatyczne wydarzenia z dzieciństwa, które rzucają się cieniem na całe jego obecne życie. Nie mogąc odnaleźć swojej drogi zaczyna brać udział w nielegalnych walkach. Pewnego dnia jego życie się jednak zmienia. Poznaje niezwykłą dziewczynę i otrzymuje propozycję nie do odrzucenia, która może zmienić wszystko. Piotrek podejmuje wyzwanie i zamierza pokazać światu na co go stać. W jego otoczeniu są jednak ludzie, którzy zrobią wszystko, aby poniósł porażkę. Tylko wsparcie najbliższych osób może dać mu siłę, której tak bardzo potrzebuje.

W filmie nie chodzi o relacje damsko-męskie, a raczej o spokój ducha, jaki tkwi w stosunkach z bliskimi. Takie wartości jak: rodzina, przyjaźń, braterstwo czy postępowanie honorowe, nie wszyscy o nich pamiętają, a wydaje mi się, że warto je sobie czasem przypomnieć. W filmie poruszamy też kilka ważnych społecznie tematów jak, chociażby niepełnosprawność.Kacper Anuszewski, producent, reżyser i scenarzysta.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz