Keira Knightley pokonała „Transformers” w starciu na kopie! Amerykański rekord ?Zacznijmy od nowa?

Keira Knightley i Adam Levine lepsi od Transformerów, tresowanych smoków i gliniarzy z Jump Street! Takie rzeczy tylko w USA, gdzie najnowsza komedia Johna Carneya ? ?Zacznijmy od nowa?, z udziałem aktorki i lidera Maroon 5, pokonała konkurencję, osiągając w miniony weekend najlepszy wynik w przeliczeniu zysków na kopię spośród wszystkich filmów wyświetlanych aktualnie na amerykańskich ekranach!

Przed rokiem zaciekłą batalię o prawa do amerykańskiej dystrybucji ?Zacznijmy od nowa? stoczyło aż sześciu dystrybutorów, w tym: The Weinstein Company, CBS Films, Lionsgate, Relativity, A24 and Fox Searchlight. Wygrała pierwsza z firm i już teraz może mówić o sukcesie swego ?najmłodszego dziecka?. Podnosząca na duchu i tętniąca muzyką komedia Carneya, wzorem filmów Woody?ego Allena, na starcie trafiła do kin w USA w ograniczonej dystrybucji i strategia ta po raz kolejny przyniosła wyjątkowo dobre rezultaty.

W efekcie po premierowym weekendzie ?Zacznijmy od nowa? może pochwalić się wygenerowaniem największych zysków na kopię, spośród wszystkich filmów wyświetlanych aktualnie w USA. Wynik 29 600 dolarów na kopię nie tylko pobił osiągnięcia debiutujących w tym samym czasie ?Transformers: Wiek zagłady? (23 624 dolarów/kopię), ale wyprzedził też o kilka (kilkanaście!) długości zyski innych konkurentów z box office, by wspomnieć tylko o: ?22 Jump Street? (4 495), ?Jak wytresować smoka 2? (3 493), ?Czarownicy? (2 680) czy ?X-Men: Przeszłość, która nadejdzie? (1 639).

Premierowy weekend przyniósł także kolejne recenzje ?Zacznijmy od nowa?. ?To piękna i opowiedziana z sercem historia, pełna ciepła, czułości i humoru. Idealna na poprawę samopoczucia? ? pisze The Wrap i komplementuje ?urok, wątki romantyczne i zawarte w filmie piosenki?. NPR nazywa komedię Carneya ?słodką i zabawną?, Hollywood Reporter zapewnia, że seans filmu to ?sama przyjemność?, a bloger Avi Offer z NYC Movie Guru cieszy się, że nareszcie zobaczył ?świetny amerykański film, któremu nie grozi przerobienie na grę wideo. Produkcję o idealnie wyważonych proporcjach, mogącą zadowolić zarówno masowego widza, jak i miłośników art-house?u.?

ZACZNIJMY OD NOWA w kinach od 4 lipca 2014

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz