Kate Winslet w romansie kostiumowym „Odrobina chaosu”. Polska premiera na Cineman VOD

28 lipca Cineman VOD udostępni swoim użytkownikom "Odrobinę chaosu" znakomity romans kostiumowy wyreżyserowany przez Alana Rickmana z Kate Winslet i Matthiasem Schoenaertsem w rolach głównych. Film udostępniany jest wyłącznie w ramach oferty Super Premium VOD.

"Odrobina chaosu" to pełna miłości i intryg historia rozgrywająca się we Francji za panowania Ludwika XIV. Sabine De Barra (Kate Winslet), młoda, przedwcześnie owdowiała kobieta, jedyną radość znajduje w pielęgnowaniu roślin. Pozbawiona majątku i dochodów, tylko dzięki swojej ogrodniczej pasji zarabia na utrzymanie. Gdy pojawia się propozycja pracy przy tworzeniu ogrodów otaczających nowo wybudowany pałac w Wersalu, Sabina przyjmuje ją bez namysłu. Skromna i pracowita lecz nienawykła do dworskich intryg Sabine nieustannie konkuruje z zazdroszczącymi jej posady mężczyznami. Tylko jeden z nich, nadworny ogrodnik André Le Notre (Matthias Schoenaerts) jest jej przychylny. Wkrótce ich zażyłość przemienia się w gorący romans, a sama Sabina, która zostaje doceniona przez samego Ludwika XIV (Alan Rickman), staje się celem dworskich spisków.

"Odrobina chaosu" to drugi, po ponad dwudziestoletniej przerwie, film wyreżyserowany przez Alana Rickmana, brytyjskiego aktora, laureata Złotego Globu, który znany jest publiczności przede wszystkim z roli demonicznego Severus'a Snape z opowieści o Harrym Potterze. Rickman w "Odrobinie chaosu" postawił na sprawdzone nazwiska, z których największą gwiazdą jest wcielająca się w postać Sabine, laureatka Oscara - Kate Winslet. Partneruje jej jeden z najciekawszych aktorów belgijskich Matthias Schoenaerts znany z nominowanej do Oscara "Głowy byka". W filmie pojawia się również nominowany do Oscara Stanley Tucci, który wciela się rolę Filipa Orleańskiego.

Za zdjęcia odpowiada nominowana do Oscara Ellen Kuras, zaś znakomite kostiumy zaprojektowała Joan Bergin, trzykrotna laureatka nagrody Primetime Emmy, której wcześniejsze dokonania można podziwiać w serialach "Dynastia Tudorów", "Camelot" czy "Wikingowie".

A w kolejnym tygodniu , czyli już 4 sierpnia, także w ramach oferty Super Premium VOD, Cineman zaprasza na komedię "Przeprowadzka". Tym razem zdobywcy Oscarów Diane Keaton i Morgan Freeman opowiedzą widzom historię pewnego małżeństwa i ich apartamentu na Brooklinie.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz