KARSKI I WŁADCY LUDZKOŚCI (Karski i władcy ludzkości)

Produkcja: Polska, USA
Premiera: 24 kwietnia 2015 (Polska), 24 kwietnia 2015 (Świat)
Studio: LogTV LTD & Apple Film Production
Kooprodukcja: Narodowy Instytut Audiowizualny, Telewizja Polska SA, Narodowe Centrum Kultury, TvIndie Film, Fundacja Przeszłość i Teraźniejszość
Dystrybutor: Kino Świat
Reżyseria: Sławomir Grunberg
Scenariusz: Katka Reszke, Sławomir Grunberg, E. Thomas Wood
Gatunek: dokumentalny, animowany
Czas trwania: 72 min
Opis filmu/opis dystrybutora:
Zrealizowany w nowatorskiej formule, łączącej unikalne materiały archiwalne i sekwencje animowane, film wybitnego dokumentalisty Sławomira Grünberga o Janie Karskim ? bohaterze Polskiego Państwa Podziemnego, którego amerykański Newsweek uznał za jedną z najwybitniejszych postaci XX wieku.

Jan Karski, pseudonim ?Witold?, jako pierwszy człowiek na świecie ujawnił przed państwami zachodniej koalicji okrucieństwa i masowe zbrodnie, jakich hitlerowcy dopuszczali się terenie Polski. Był emisariuszem Polskiego Państwa Podziemnego, potajemnie wysłanym do warszawskiego getta z misją rozpoznania, jak wygląda sytuacja Żydów w przededniu ?ostatecznego rozwiązania?. Jego celem było przekazanie światu wstrząsających informacji o tragedii narodu żydowskiego. ?Jeżeli nie będzie interwencji aliantów, to w ciągu półtora roku ludność żydowska przestanie istnieć?. Tzw. ?Raport Karskiego? oparty był głownie na wiedzy, którą Jan Karski zdobył jako naoczny świadek. Niestety, informacje o Holokauście, przemycone przez Karskiego na Zachód, znalazły się wówczas na 16. stronie New York Timesa. Kilka lat temu amerykański Newsweek uznał Jana Karskiego za jedną z najwybitniejszych postaci, a jego wojenną misję określił jako jeden z moralnych kamieni milowych cywilizacji dwudziestego stulecia.

Galeria zdjęć
Zwiastuny

[column col="1/2"][youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=R2irw3re_LY[/youtube]

[/column]

[column col="1/2"][youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"][/youtube]

[/column]

Spoty
Oficjalna strona filmu:
Recenzja kinowa filmu:
Wiadomości:
Twórcy filmu:
Video wywiady:
Ciekawostki:
Nagrody:
Głosy prasy:
Wydanie DVD I Blu-Ray:

Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz