Karolina Gorczyca w filmie „Agnieszka” – światowa premiera niemieckiego filmu na WFF

Podczas Warszawskiego Festiwalu Filmowego światową premierę będzie miała ?Agnieszka? Tomasza Emila Rudzika - niemiecka produkcja zrealizowana częściowo w Polsce (Górny Śląsk) z Karoliną Gorczycą w roli tytułowej. Firma Film Art Production była producentem wykonawczym na terenie Polski (zdjęcia marzec-kwiecień 2013 r.).

Rudzik pokazuje niebezpieczny balans na granicy dwóch światów, w których przenikają się te same ludzkie samotności. Świat przemocy, brutalnego wykorzystania człowieka przez człowieka, krzywdy zadanej i pomszczonej przenika świat uczuć naiwnych, prostych i czystych. W tej plątaninie doznań Agnieszka próbuje wytyczać własne ścieżki. W roli głównej zaskakująca Karolina Gorczyca. Madame zagrała Hildegard Schmahl, ikona teatrów Kammerspiele w Monachium i Thalia w Hamburgu. W rolę Manuela wcielił się nastoletni aktor Lorenzo Nedis Walcher.

?Agnieszka? jest drugim pełnometrażowym filmem Tomasza Emila Rudzika (scenariusz i reżyseria). Scenariusz jest oparty na prawdziwej historii.

[vimeo height="HEIGHT" width="WIDTH"]http://vimeo.com/108649438[/vimeo]

W filmie zobaczymy też: Wojciecha Zielińskiego, Rafała Garneckiego, Edwarda Kalisza, Mirosława Kotowicza. Charakteryzację Karoliny opracowała i podczas zdjęć w Polsce zrealizowała tegoroczna laureatka nagrody Festiwalu Filmowego w Gdyni za charakteryzację do filmu ?Bogowie?, Aneta Brzozowska.

Źródło:materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz