Kandydaci do Orłów 2014, nagród Polskiej Akademii Filmowej

Już po raz drugi w warszawskim kinie Iluzjon odbędzie się przegląd filmów kandydujących do Polskich Nagród Filmowych Orły, dorocznych nagród Polskiej Akademii Filmowej. Oprócz tego na serwisie kinoplex.pl startuje specjalnie dedykowany Orłom serwis, na którym zobaczyć będzie można wybrane produkcje kandydujące do Nagrody. Pokazy produkcji konkurujących o statuetkę Orła w kinie Iluzjon będzie można oglądać od 10 do 29 stycznia 2014 roku. Wśród filmów, które widzowie będą mogli zobaczyć w Iluzjonie, znajdą się najgłośniejsze filmy fabularne minionego roku, m.in.: pokazywaną na MFF w Cannes ?Wenus w futrze? Romana Polańskiego, nagrodzone Nagrodą Publiczności na festiwalu Nowe Horyzonty ?Płynące wieżowce? Tomasza Wasilewskiego, polskiego kandydata do Oscara ?Wałęsa. Człowiek z nadziei? Andrzeja Wajdy czy głośny ?Układ zamknięty? Ryszarda Bugajskiego oraz, w ramach ?Poniedziałków z dokumentem?, filmy dokumentalne, m.in. ?Inny świat? Doroty Kędzierzawskiej o Danucie Szaflarskiej czy ukazujący kulisy Euro 2012 ?Będziesz legendą człowieku? Marcina Koszałki. Większości projekcji towarzyszyć będą spotkania z twórcami ? w kinie Iluzjon swoją obecność zapowiedzieli m.in. Andrzej Wajda (?Wałęsa. Człowiek z nadziei?), Jan Kidawa-Błoński (?W ukryciu?), Maciej Pieprzyca (?Chce się żyć?), Bodo Kox (?Dziewczyna z szafy?) czy Jacek Borcuch (?Nieulotne?). Początek przeglądu już 10 stycznia, o godz. 18.00 pokazany zostanie film ?Wenus w futrze?, a o 20.00 ?Chce się żyć?. Po projekcji odbędzie się spotkanie z reżyserem filmu Maciejem Pieprzycą oraz odtwórcą głównej roli Dawidem Ogrodnikiem. Poza możliwością obejrzenia kandydujących filmów na dużym ekranie, dzięki serwisowi kinoplex.pl widzowie będą mogli zobaczyć kandydatów do Orłów 2014 także w domu, na ekranie komputera. Podobnie jak w poprzednich latach na serwisie pojawią się wybrane produkcje, m.in. ?Bejbi blues? Katarzyny Rosłaniec czy ?Imagine? Andrzeja Jakimowskiego. Przegląd on-line filmów kandydujących do Orłów 2014 wystartuje 15 stycznia i potrwa do 17 marca. Warto dodać, że na kinoplex.pl filmy obejrzeć będą mogli także członkowie Polskiej Akademii Filmowej, których głosami wyłonieni zostaną nominowani, a potem zwycięzcy Nagrody.

?Przegląd filmów kandydujących do Orłów, dorocznych nagród Polskiej Akademii Filmowej, zarówno w Iluzjonie, jak i na kinoplex.pl, to początek konkursu i emocji przed ogłoszeniem najpierw nominacji, a potem laureatów Orłów 2014. To podsumowanie wszystkiego, co wydarzyło się w polskim kinie w 2013 roku - jedyna i niepowtarzalna szansa, by w ciągu niecałych trzech tygodni obejrzeć wszystkie polskie produkcje, które pojawiły się na ekranach polskich kin w ubiegłym roku.? ? mówi Izabela Wójcik, dyrektor konkursu Polskich Nagród Filmowych Orłów.

Nominacje do Orłów zostaną ogłoszone 4 lutego 2014 roku w Pałacu Prymasowskim w Warszawie. Ogłoszenie zwycięzcy w kategorii Nagroda za Osiągnięcia Życia oraz spotkanie z Nominowanymi odbędzie się 4 marca 2014 roku w Pałacu Prymasowskim w Warszawie. Ceremonia wręczenia Polskich Nagród Filmowych Orły 2014 została zaplanowana na 10 marca 2014 roku w Teatrze Polskim w Warszawie. Jak co roku, relację z gali obejrzeć będzie można w TVP 2. Polskie Nagrody Filmowe Orły są organizowane przez Niezależną Fundację Filmową dla Polskiej Akademii Filmowej od 1999 roku. Orły przyznawane są w 18 kategoriach. Głosowanie na filmy kandydujące do Orłów jest dwuetapowe, korespondencyjne i tajne aż do ogłoszenia rezultatu. Partnerem Polskich Nagród Filmowych Orły od chwili ich powstania jest czołowa na świecie firma audytorsko-doradcza PwC, która nadzoruje także proces przyznawania Oscarów, nagród Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej. Patronat honorowy nad tegoroczną edycją objął Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski. Kinem Przeglądu filmów kandydujących do Orłów 2014 jest kino Iluzjon Filmoteki Narodowej, a partnerem przeglądu - Filmoteka Narodowa. Przegląd on-line filmów kandydujących do Orłów 2014 przygotowuje kinoplex.pl. Sponsorami Orłów 2014 są na chwilę obecną: Jean Louis David, Bobbi Brown, Orka. Partnerem organizacji - Krakowska Fundacja Filmowa. Lista filmów kandydujących do Orłów 2014 została przygotowana przez boxoffice.pl. Szczegółowe informacje i regulamin Polskich Nagród Filmowych Orłów dostępne są na stronie www.pnf.pl.

Kino ILUZJON Filmoteki Narodowej ul. Narbutta 50a, Warszawa Rezerwacje: 22 462 72 60; iluzjon.rezerwacje@fn.org.pl Prosimy o odbiór rezerwacji na pół godziny przed seansem www.iluzjon.fn.org.pl

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz