Kamienie na szaniec – 70 lat na liście bestsellerów!

Z okazji premiery filmu ?Kamienie na szaniec?, już 26 lutego do księgarń trafi specjalne wydanie powieści Aleksandra Kamińskiego. Słynna książka, która od ponad 70 lat króluje na półkach księgarń, została wzbogacona o kolorową wkładkę ze zdjęciami z planu oraz autorski komentarz reżysera Roberta Glińskiego.

Najnowsze wydanie ?Kamieni na szaniec? przygotowane przez Naszą Księgarnię zawiera także osobisty tekst Wojciecha Feleszki, wnuka Autora, oraz tekst literaturoznawczyni doktor Ewy Hoffmann-Piotrowskiej. Książkę otwiera wstęp Barbary Wachowicz, autorki sławnej wystawy ?Kamyk na szańcu? i cyklu ?Wierna rzeka harcerstwa?. ?Kamienie na szaniec? ilustruje ponadto kilkadziesiąt zdjęć Bohaterów Szarych Szeregów, Alka, Rudego i Zośki, ze wszystkich okresów ich życia.

Powieść Aleksandra Kamińskiego po raz pierwszy wydana została w 1943 roku. Do dziś doczekała się kilkudziesięciu wydań i tłumaczeń. ?Kamienie na szaniec? to klasyka, która porusza kolejne pokolenia i mimo upływu czasu nie starzeje się. Najnowsza produkcja Roberta Glińskiego sięga do książki, ale nie jest wierną adaptacją ? ?Film, który robimy nie jest tradycyjną adaptacją książki ?Kamienie na szaniec?. W swojej powieści Aleksander Kamiński zbudował zmitologizowaną historię polskiego harcerstwa. Pokazał wyidealizowane postaci i wydarzenia, które zyskały rangę heroicznych czynów. Nasz film proponuje współczesne, filmowe spojrzenie na tą literacką opowieść. Dąży do odbrązowienia pomników. Stara się odnaleźć autentyzm w swoich bohaterach wykorzystując wizualną siłę kina? ? mówi reżyser.

2 marca o godz. 12.00 w ramach targów ?Książki dla dzieci i młodzieży 2014? odbędzie się spotkanie z odtwórcami głównych ról (Tomasz Ziętek, Marcel Sabat, Kamil Szeptycki) i reżyserem Robertem Glińskim.

2.03.2014

Międzynarodowe Targi Poznańskie, targi ?Książki dla dzieci młodzieży 2014?, ul. Głogowska 14, Poznań. Sala 0A (paw. 15, poziom 0). ?Posłuchajcie opowiadania o Alku, Rudym, Zośce i kilku innych cudownych ludziach, o niezapomnianych czasach 1939?1943 roku, o czasach bohaterstwa i grozy?. Tak zaczyna się opowieść o Bohaterach Szarych Szeregów, o czasach miłości, walki, śmierci. Młodzi przyjaciele, harcerze i maturzyści warszawskiego liceum Batorego wkraczają w dorosłość w dramatycznym okresie. Wychowani w patriotycznych domach, kształtowani przez harcerskie ideały, gdy nadchodzi wrzesień 1939, nie mają wątpliwości, postanawiają walczyć o wolną Polskę. Gotowi są zapłacić najwyższą cenę.

KAMIENIE NA SZANIEC

PREMIERA: 7 MARCA 2014

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz