?Kaci? według Martina McDonagha ponownie 21 lipca w Multikinie!

British Council i Multikino zapraszają na spektakl ?Kaci? z Davidem Morrisseyem według Martina McDonagha. Retransmisja w odbędzie się ponownie 21 lipca br. o godzinie 19:00. Przebojową komedie twórcy filmu ?Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj? (?In Bruges?) będzie można zobaczyć w wybranych kinach sieci Multikino w ramach letnich powtórek z cyklu ?Sztuka brytyjska na wielkim ekranie?.

Kaci

Po sukcesie spektaklu na scenie Royal Court Theatre, zdobywca nagród Oliviera i Academy, dramaturg Martin McDonagh powraca na West End ze swoją najnowszą sztuką ?Kaci? (2015). Spektakl będzie retransmitowany ponownie 21 lipca br. w Multikinie.

Martin McDonagh to irlandzki dramaturg, ktory zasłynął przede wszystkim trylogią teatralną Leenane składającą się ze sztuk: ?Królowej piękności z Leenane?, ?Czaszki z Connemary? oraz ?Samotny Zachód?. Napisał również drugą trylogię, tzw. Arańską, na którą składają się: ?Kaleka z Inishmaan?, ?Porucznik z Inishmore? i ?The Banshees of Inisheer?. Często goszczą one również na polskich scenach, podobnie jak ?The Pillowman?. McDonagh chętnie sięga po gatunek czarnej komedii. Działa również jako reżyser filmowy i scenarzysta. W 2006 roku zdobył nagrodę Amerykańskiej Akademii Filmowej za krótkometrażówkę ?Six Shooter?, a w 2008 roku napisał scenariusz i wyreżyserował film nominowany do Oskara (za najlepszy scenariusz) i kilku kategorii Złotych Globów ? ?In Bruges?.

?Kaci? to czarna komedia umieszczona przez brytyjskich krytyków na prestiżowej liście najlepszych spektakli teatralnych 2015 roku. W swoim ulubionym małym pubie w mieście Oldham na północy Anglii Harry (w tej roli David Morrissey znany m.in. z ?The Walking Dead? i ?State of Play?) jest lokalnym celebrytą. Ale co ma począć drugi najlepszy kat w Anglii w dniu, w którym zniesiono karę przez powieszenie? Tłum niedoświadczonych dziennikarzy oraz stałych bywalców pubu umiera z ciekawości, jaka będzie reakcja Harry?ego na tę wieść. Natomiast jego stary pomocniki Syd (Andy Nyman ?Peaky Blinders?, ?Śmierć na pogrzebie?) oraz dziwak Mooney (Johnny Flynn ?Sils Maria?) mają zupełnie inne plany? Reżyseruje Matthew Dunster.

Czas trwania: 3 godziny (w tym planowana 1 przerwa) Przedstawienie z polskimi napisami. Uwaga! Przedstawienie dla widzów od 15 roku życia.

Spektakl zobaczymy 21 lipca 2016 r. o godzinie 19:00 w następujących kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Poznań Stary Browar, Rzeszów, Sopot, Szczecin, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Arkady oraz Zabrze.

Przedstawienie zarejestrowano z udziałem publiczności, w jakości HD i DD Surround. Retransmisja w wersji oryginalnej w jakości High Definition. Spektakl z polskimi napisami.

Bilety: 35 zł ? normalny 30 zł ? ulgowy (Studenci z ważną legitymacją, Seniorzy) 25 zł ? bilet grupowy (dla grup powyżej 15 os.) Bilety grupowe dla grup powyżej 15 osób do nabycia u specjalistów ds. rezerwacji grupowej w poszczególnych kinach (telefony kom. pon - pt, 9-17): https://multikino.pl/pl/informacje/szkoly/kontakt-rezerwacje-grupowe

Bilety już w sprzedaży w kasach kin i na stronie: www.multikino.pl

Dołącz do wydarzenia ?Sztuka brytyjska na wielkim ekranie w Multikinie? na Facebooku: http://bit.ly/SztukaBrytyjska2015

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz