Już za miesiąc rusza wielkie święto krótkiego filmu

JUŻ ZA MIESIĄC RUSZA WIELKIE ŚWIĘTO KRÓTKIEGO FILMU

Short Waves Festival będzie nowoczesny, intensywny, zgodny z towarzyszącym mu hasłem ?Najbardziej treściwy festiwal krótkiego kina?. Po raz szósty zagości w Poznaniu, od 30 marca do 6 kwietnia 2014 r.

SWF to okazja obejrzenia najlepszych polskich i światowych krótkich metraży. Znakiem rozpoznawczym festiwalu jest otwarta formuła prezentująca bogactwo krótkich: fabuł, dokumentów, animacji, wideoklipów i obrazów eksperymentalnych. Nie ma gatunkowych szufladek, dzielenia twórców na zawodowców i amatorów. Poziom projekcji gwarantuje ostra selekcja. ? Od pierwszej edycji festiwalu udowadniamy, że krótkie produkcje w niczym nie ustępują pełnym metrażom? mówi Szymon Stemplewski, dyrektor Short Waves Festival. ? To dynamicznie rozwijająca się forma, eksplorująca nowe tematy i sposoby realizacji. Rosnąca dominacja urządzeń mobilnych, a zwłaszcza tabletów, doprowadziła do eksplozji materiałów audiowizualnych. Śledzimy ten fascynujący proces i z gąszczu filmowych propozycji wybieramy najlepsze.

Podczas Short Waves Festival rozdane zostaną najwyższe nagrody dla produkcji krótkometrażowych w Polsce. Ich łączna pula wynosi 60 tys. złotych. O najważniejszą ? Poznań Open walczyć będzie 28 tytułów wybranych spośród niemal 280 zgłoszeń. Po raz pierwszy zorganizowany zostanie konkurs na najlepszy krótki film o tańcu Dances With Camera. Tradycyjnie zwycięzcę Grand Prix wybierze międzynarodowa publiczność ? zestaw prezentowany będzie w kilkudziesięciu miastach na świecie od 14 do 30 marca, jako objazdowa część Short Waves Festival.

Festiwal stawia na autorski, nieszablonowy program. Znalazły się w nim m.in. krótkie metraże kręcone przez mistrzów (Christiana Mungiu, Terry?ego Gilliama i Akiego Kaurismakiego), krótkie fabuły nominowane do tegorocznych Oscarów, przegląd młodych europejskich talentów, a także pokaz filmów o architekturze. Wśród wydarzeń towarzyszących ekscytująco zapowiada się widowisko ?Horny Berlin? łączące nieme kino z muzyką na żywo. ? Pokażemy także absolutnie zaskakującą filmową opowieść o życiu seniorów. Młodych filmowców z Europy zaprosimy na warsztaty Film Rave prowadzone m.in. przez Xawerego Żuławskiego. Stawiamy na różnorodność i intensywność doznań filmowych ? dodaje Grzegorz Luft, dyrektor programowy Short Waves Festival.

Wszyscy, którzy w kinie lubią oglądać gwiazdy będą mieli szansę przekonać się, że najbardziej znani polscy aktorzy szukają zawodowych wyzwań w krótkich metrażach. W programie SWF znalazły się nowe krótkie fabuły z udziałem Danuty Stenki, Kingi Preis, Andrzeja Chyry i Arkadiusza Jakubika.

Organizatorem Short Waves Festival jest poznańska Fundacja Ad Arte, która od 10 lat aktywnie działa w obszarze promocji i dystrybucji polskiego krótkiego kina oraz sztuki audiowizualnej. Fundacja jest również polskim przedstawicielem Future Shorts, największej na świecie platformy prezentacji i promocji krótkiego kina.

Program oraz dodatkowe informacje o Short Waves Festival 2014 na: www.shortwaves.pl oraz www.facebook.com/festiwalshortwaves

Źródlo: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz