Już w piątek startuje festiwal ?Klimat na zmiany? – wydarzenie kulturalne w ramach Szczytu Klimatycznego ONZ

źródło: akademia.planetedocff.pl

Festiwal Klimat na zmiany to nowe wydarzenie na mapie kulturalnej Warszawy, organizowane w dniach 15-17 listopada w ramach Szczytu Klimatycznego ONZ przez Akademię PLANETE+ DOC oraz Urząd m. st. Warszawy.

W najbliższych dniach Polska będzie gospodarzem największej międzynarodowej konferencji klimatycznej COP-19. Jest to coroczny szczyt, w ramach którego negocjowany jest zakres działań na rzecz polityki klimatycznej.

Festiwal Klimat na zmiany to trzy dni niezapomnianych wrażeń filmowych, jak również towarzyszących im debat i spotkań z twórcami, ekspertami w dziedzinie ekologii, zmian klimatycznych i ochrony środowiska. Festiwal Klimat na zmiany będzie nie tylko wydarzeniem kulturalnym, ale także miejscem wymiany poglądów na temat zielonych idei, ochrony środowiska naturalnego oraz problemów i rozwiązań prezentowanych podczas Szczytu Klimatycznego ONZ.

Wstęp na wszystkie pokazy i wydarzenia wolny.

Przez trzy dni mieszkańcy stolicy będą mieli wyjątkową szansę obejrzeć najnowsze produkcje dokumentalne ze świata, poruszające problemy ekologiczne i środowiskowe. Atrakcyjny program filmowy został przygotowany przez Artura Liebharta, dyrektora PLANETE+ DOC FILM FESTIVAL, jednego z najważniejszych w Polsce festiwali filmowych od lat promującego ideę "klimatu na zmiany" i filmy o tematyce ekologicznej oraz organizującego program edukacji poprzez film dokumentalny Akademia PLANETE+ DOC.

Podczas festiwalu Klimat na zmiany w ustawionym przy Pałacu Młodzieży (Pałac Kultury i Nauki) namiocie o niebagatelnej powierzchni ponad 1000 m2 przez trzy dni (15-17 listopada) spotka się codziennie kilkaset osób, aby porozmawiać na tematy związane z klimatem oraz zobaczyć najciekawsze produkcje filmowe ze świata związane z zieloną tematyką. Codziennym projekcjom będą towarzyszyły debaty i spotkania z zaproszonymi gośćmi.

PROGRAM

Piątek 15.11.2013 18:30 Klimatyczni oszuści reż. Tom Heinemann po filmie spotkanie Edwina Bendyka z reżyserem filmu Więcej o filmie <http://carboncrooks.tv/> 21:30 Pułapki rozwoju reż. Mathieu Roy i Harold Crooks Więcej o filmie <http://survivingprogress.com/> Sobota 16.11.2013 17:30 Prezydent nowej Atlantydy reż. Jon Shenk po filmie panel organizowany we współpracy z Kulturą Liberalną Tonący kamery się chwyta. Jak uratować Malediwy? O tym, jak obudzić świadomość społeczną - czy potrzebny jest "ekologiczny Gandhi" czy też raczej nowy język filmowej propagandy rozmawiać będą: Agnieszka Grzybek (Partia Zielonych), Christian Teriete (Global Call for Climate Action), Rymm Ahmed (przedstawicielka Malediwów). Więcej o filmie <http://theislandpresident.com/> 21:30 Gdy upada drzewo reż. Marshall Curry i Sam Cullman Więcej o filmie <http://www.ifatreefallsfilm.com/> Niedziela 17.11.2013 18:00 Czwarta rewolucja reż. Carl-A. Fechner po filmie panel zorganizowany we współpracy z Fundacją im. Heinricha Bölla Nowa energia dla Polski. Czy Polska jest w stanie w stanie osiągnąć pełną niezależność energetyczną wykorzystując wyłącznie energię z odnawialnych źródeł? - rozmowa Rebecki Harms (Zieloni/WSE) i Ewy Podolskiej (TOK.FM). Więcej o filmie <http://www.4-revolution.de/> 21:30 Recepta na klęskę reż. John Webster Więcej o filmie <http://deckert-distribution.com/film-catalogue/human-interest-society/recipes-for-disaster/> Szczegółowy program festiwalu Klimat na zmiany na Facebooku <https://www.facebook.com/festiwalklimatnazmiany> oraz http://akademia.planetedocff.pl Źródło: materiały prasowe
Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz