Już w piątek ENEMEF: Noc Oscarowa w Multikinie!

W piątek 28 lutego w kinach sieci Multikino odbędzie się ENEMEF: Noc Oscarowa. Będzie to tradycyjna, coroczna okazja, aby tuż przed rozdaniem najważniejszych nagród światowej kinematografii zapoznać się z filmami, które mają największe szanse na zdobycie statuetek.

ENEMEF: Noc Oscarowa to okazja, aby przekonać się czy typowania Amerykańskiej Akademii Filmowej były słuszne. 28 lutego od 22.00 do samego rana uczestnicy zobaczą cztery nominowane do Oscarów filmy: ?Zniewolony. 12 Years a Slave?, ?Tajemnica Filomeny?, ?Wilk z Wall Street? oraz ?Grawitacja 3D?.

ENEMEF: NOC OSCAROWA odbędzie się 28 lutego (piątek) jednocześnie w 25 Multikinach w Polsce: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Lublin, Łódź, Poznań Malta, Poznań Stary Browar, Radom, Rumia, Rybnik, Rzeszów, Słupsk, Szczecin, Tychy, Warszawa Targówek, Warszawa Wola, Warszawa Złote Tarasy, Warszawa Ursynów, Wrocław Arkady, Wrocław Pasaż Grunwaldzki, Zabrze. Godzina rozpoczęcia i zakończenia: Rozpoczęcie o 22:00, przewidywany koniec ok. 07:00 rano

Cennik biletów - 27 zł: cena ulgowa: dla kilku tysięcy osób, wylosowanych wśród wszystkich, którzy zarejestrowali się na www.enemef.pl - dostaną oni specjalnego zniżkowego SMSa, który uprawnia do nabycia dowolnej liczby biletów w cenie 27 zł każdy - 31 zł: cena zniżkowa: z legitymacją ISIC, ITIC - 32 zł: cena zniżkowa: z biletem z poprzedniego ENEMEFu można kupić dowolną liczbę zniżkowych - 33 zł: cena ulgowa: z ważną legitymacją uczniowską lub studencką - 34 zł: cena normalna Wielka Dolewka Coca Coli: do każdego biletu dodawany jest kupon uprawniający do jednorazowej dolewki napoju (Coca Cola, Fanta, Sprite). W Multikinie Złote Tarasy ceny biletów są wyższe o 2 zł (nie dotyczy biletów ze zniżką smsową). W Katowicach, Tychach i Lublinie do ceny biletu należy doliczyć koszt kupna okularów 3D.

Rezerwacja i przedsprzedaż biletów: Bilety w przedsprzedaży można kupić w kinie oraz przez Internet, przedsprzedaż rozpocznie się w piątek 7 lutego. Brak możliwości rezerwacji biletów. Więcej informacji na temat przedsprzedaży oraz rezerwacji biletów pod adresem www.enemef.pl.

Plan projekcji i kolejność: Kolejność emisji filmów ustala Publiczność poprzez głosowanie na stronie ENEMEFów: www.enemef.pl, głosowanie kończy się dzień przed imprezą o godzinie 20:00.

*** Informacje o filmach:

?Zniewolony. 12 Years a Slave? - 9 nominacji do Oscara 12 Years a Slave, USA 2013, 134' reżyseria: Steve McQueen scenariusz: John Ridley obsada: Chiwetel Ejiofor, Michael Fassbender, Benedict Cumberbatch muzyka: Hans Zimmer

Scenariusz "Zniewolonego" powstał w oparciu o autentyczną historię, opisaną w bestsellerowej powieści Solomona Northupa "12 Years A Slave".

Rok 1841, na północy Stanów Zjednoczonych czarnoskórzy obywatele cieszą się wolnością. Jednak w stanach południowych wciąż panuje niewolnictwo. Salomon Northup, czarnoskóry, wolny i wykształcony mężczyzna mieszka z rodziną w Waszyngtonie. Zostaje podstępem porwany i sprzedany handlarzom niewolników. Rozpoczyna się trwająca 12 lat dramatyczna odyseja człowieka, który wbrew otaczającej go brutalnej rzeczywistości próbuje przetrwać i nie stracić nadziei na wolność.

Mroczny, okrutny i poruszający, to jeden z najmocniejszych filmów we współczesnym kinie.

?Wilk z Wall Street? - 5 nominacji do Oscara The Wolf of Wall Street, USA 2013, 180' reżyseria: Martin Scorsese scenariusz: Terence Winter obsada: Leonardo DiCaprio, Jonah Hill, Margot Robbie muzyka: Howard Shore

Jeden z najważniejszych reżyserów w historii kina i laureat Oscara Martin Scorsese przedstawia prawdziwą historię kontrowersyjnej postaci Wall Street.

Jordan Belfort był złotym dzieckiem świata amerykańskich finansów. Szybko zdobył fortunę, władzę i poczucie bezkarności. Światem Belforta były najpiękniejsze kobiety, najdroższe jachty, najbardziej wyszukane narkotyki, ale także korupcja, naginanie prawa i malwersacje podatkowe. Gorzka opowieść o człowieku, który zawsze chciał więcej, a dostał to na co zasłużył.

Ta historia imponuje i zachwyca a zarazem przeraża i odrzuca. Genialny portret amerykańskiego konsumpcjonizmu, który jest zabawny, obrazoburczy i skandalizujący zarazem.

?Grawitacja 3D? - 10 nominacji do Oscara USA 2013, 90' reżyseria: Alfonso Cuaron scenariusz: Alfonso Cuaron, Jonas Cuaron obsada: George Clooney, Sandra Bullock, Eric Michels muzyka: Steven Price

Świetny, emocjonujący i widowiskowy film, przez niektórych okrzyknięty arcydziełem.

Dr Ryan Stone i astronauta Matt Kowalsky przebywają na wahadłowcu nieopodal Ziemi. Spokojna misja przeradza się w horror, gdy ich statek zostaje prawie całkowicie zniszczony przez szczątki satelity. Dwójka ludzi musi przeżyć w kosmosie, ich zapasy tlenu w szybkim tempie się wyczerpują...

"Grawitacja" to film kameralny i intymny poprzez oparcie go na grze dwóch aktorów a zarazem zadziwiający rozmachem i fantastycznymi widokami.

?Tajemnica Filomeny? - 4 nominacje do Oscara Philomena, Wielka Brytania 2013, 98' reżyseria: Stephen Frears scenariusz: Steve Coogan, Jeff Pope obsada: Judy Dench, Steve Coogan, Sophie Kennedy Clark muzyka: Alexandre Desplat

Oparty na prawdziwej historii wzruszający i zabawny film, ciepła opowieść o tolerancji i zrozumieniu.

Filomena Lee jest prostą, religijną Irlandką. Jako młoda dziewczyna zaszła w ciążę, zhańbiona została odesłana do klasztoru. Tam urodziła dziecko, które zakonnice oddały do adopcji. 50 lat później Filomena postanawia odnaleźć syna. Pomaga jej Martin Sixsmith - błyskotliwy dziennikarz polityczny, zainteresowany kontrowersyjnym tematem.

W rolach głównych wystąpili: legenda brytyjskiego kina, zdobywczyni Oscara Judi Dench oraz jeden z najpopularniejszych brytyjskich komików Steve Coogan. To właśnie zderzenie tych dwojga ludzi o skrajnie różnych charakterach jest największym atutem tego filmu.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz