„Julieta” Pedro Almodóvara hiszpańskim kandydatem do Oscara 2017

Członkowie Hiszpańskiej Akademii Filmowej zadecydowali, że najnowszy - 20. w karierze - film Pedro Almodóvara "Julieta" powalczy o Oscara 2017 w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny.

julieta

To szósty w karierze reżysera film reprezentujący Hiszpanię w oscarowym wyścigu. Do tej pory Almodóvar jest już laureatem dwóch statuetek: dla Najlepszego Filmu Nieanglojęzycznego za "Wszystko o mojej matce" w 1999 roku oraz za Najlepszy Scenariusz Oryginalny za "Porozmawiaj z nią" w 2002 roku. Ma na swym koncie również trzy nominacje: "Kobiety na skraju załamania nerwowego" dla Filmu Nieanglojęzycznego w 1998 roku, "Porozmawiaj z nią" za reżyserię oraz dla Penelope Cruz jako Najlepszej Aktorki za "Volver" w 2006.

Ostatni raz hiszpański film zdobył Oscara dla Najlepszego Filmu Nieanglojęzycznego w 2005 roku i był to "W stronę morza" Alejandro Amenabara.

Już ponad 20 krajów zgłosiło swoich kandydatów oscarowych, w tym Rumunia ("Sieranevada" w reż. Christi Puiu) oraz Niemcy ("Toni Erdmann" w reż. Maren Ade). Termin zgłaszania filmów w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny upływa 3 października 2016 roku. Skróconą listę kandydatów poznamy 17 stycznia 2017, zaś listę nominowanych - 24 stycznia 2017.

Ceremonia wręczenia Oscarów odbędzie się 26 lutego 2017 roku.

Źródło: informacja prasowa


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz