Josh Brolin lubi czasem dać w mordę!

Dołączenie do panteonu sław Hollywood zajęło mu równo 22 lata. Josh Brolin to aktor nietuzinkowy.

Lubi role, w których może, jak sam czasem mawia, ?dać komuś po mordzie?, ale wybiera również te bardziej ambitne scenariusze. Niewątpliwie należy do nich "Sicario", najnowszy film Denisa Villeneuve?a. Brolin wciela się w nim w postać Matta Gravera, przebiegłego agenta CIA.

Brolin aktorstwem zainteresował się dzięki ojcu, aktorowi Jamesowi Brolinowi. Pierwsze kroki na wielkim ekranie stawiał w wieku 17 lat. W 1985 roku zagrał w komedii familijnej ?Goonies? Richarda Donnera. Rok później dostał rolę w dramacie sensacyjnym ?Deskorolki?, dzięki tej roli trafił gościnnie do uwielbianego w tamtych czasach seriali fantasy ?Autostrada do nieba?. Popularność przyniosły mu role: policjanta w serialu ?Prywatne oko? oraz kowboja w seryjnym westernie ?Młodzi jeźdźcy?, w którym partnerował Stephenowi Baldwinowi. Jego kariera zaczęła nabierać tempa od 1994 roku. Brolin zaczął pojawiać się w coraz większych produkcjach: ?Droga śmierci? u boku Christophera Lamberta i Davida Arquette, ?Nocna Straż? z Ewanem McGregorem, ?Usłane różami? u boku Christiana Slatera czy ?Człowiek widmo? z Kevinem Baconem.

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=Ei5TlxIWMYQ[/youtube]

Pięć minut Brolina nadeszło wraz z propozycją braci Cohen. Aktor dostał jedną z głównych ról w znakomicie przyjętym obrazie ?To nie jest kraj dla starych ludzi?, na podstawie bestsellerowej powieści Cormaca Mccarthy?ego. I tak pięć minut zamieniło się w dwadzieścia lat. Dobra passa trwa do dziś. Brolin zagrał m.in. w takich znakomitych produkcjach jak ?Obywatel Milk? (Brolin był nominowany do Oscara), ?Prawdziwe męstwo?, ?Wall Street: Pieniądz nie śpi? czy ?Wada ukryta? (Brolin nominowany do nagrody Saturn).

"Sicario" Premiera : 25 września

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz