JOSÉ filmem otwarcia 10. edycji LGBT Film Festival!

Rusza jubileuszowa 10. edycja LGBT Film Festival. Podczas gali otwarcia w warszawskiej Kinotece będzie można zobaczyć JOSÉ - zdobywcę nagrody Queerowego Lwa na festiwalu w Wenecji. Ten kameralny dramat z Gwatemali (to pierwszy film o tematyce gejowskiej z tego kraju) pokonał w konkursie m.in. „Faworytę” Yorgosa Lanthimosa i „Suspirię” Luci Guadagnino, twórcy „Tamtych dni, tamtych nocy”.

„José” to szczere i wrażliwe spojrzenie na trudne życie w jednym z najbardziej niebezpiecznych, ubogich i konserwatywnych krajów świata. Opowiada historię młodego homoseksualnego chłopaka, jego samotnej, głęboko wierzącej matki i ich codziennej walki o godne życie. Scenariusz powstał na bazie długich obserwacji oraz setek wywiadów przeprowadzonych w całym regionie. Ich efektem jest niezwykły, neorealistyczny portret młodego człowieka próbującego z nadzieją spojrzeć w przyszłość.

José ma 19 lat i mieszka ze swoją matką w Gwatemali, gdzie oboje ciężko pracują sprzedając jedzenie na ulicy. Chłopak nie ma co marzyć o lepszym życiu, a jedyną przyjemność dają mu spotkania z mężczyznami, z którymi po kryjomu umawia się na seks przez aplikację w telefonie. Pewnego dnia poznaje w ten sposób Luisa, z którym zaczyna łączyć go coś więcej.

„Wrażliwie napisany i przepięknie zagrany - ten pełen pasji portret młodego mężczyzny w poszukiwaniu emocjonalnego spełnienia pokazuje złożoność jednopłciowych relacji na tle trudnego życia we współczesnej Gwatemali.” Jury Queer Lion na Festiwalu w Wenecji

Film będzie można zobaczyć w ramach festiwalu w następujących kinach:
Kinoteka (Warszawa), Klub Żak (Gdańsk), Kino Bodo (Łódź), Kino Nowe Horyzonty (Wrocław), Galeria Labirynt (Lublin), Kino Orzeł (Bydgoszcz), Kino Pod Baranami (Kraków), Kino Przytulne (Łódź), Kino Pałacowe (Poznań).

Źródło: materiały prasowe
Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz