John Cusack w filmie o legendarnej grupie The Beach Boys. Polska premiera na Cineman VOD

John Cusack w "Love & Mercy", filmowej biografii Briana Wilsona, lidera i wokalisty kultowej grupy The Beach Boys.

Już 6 października użytkownicy serwisu Cineman VOD będą mogli obejrzeć "Love & Mercy", film oparty na biografii Briana Wilsona - lidera kultowego zespołu The Beach Boys. W filmie występują John Cusack, Paul Dano i Elizabeth Banks. Film udostępniany jest wyłącznie w ramach oferty Super Premium VOD.

"Love & Mercy" to historia grupy The Beach Boys i jej charyzmatycznego lidera Briana Wilsona. W latach sześćdziesiątych młody kompozytor i wokalista Brian Wilson (Paul Dano) wraz ze swoją grupą The Beach Boys niespodziewanie podbił listy przebojów. W rytm ich muzyki bawiła się cała Ameryka. Nagła popularność przyprawiła jednak Wilsona o załamanie nerwowe, pod wpływem którego zrezygnował z planowanej trasy koncertowej i prac nad kolejnym studyjnym albumem grupy. 20 lat później Wilson (John Cusack) to wrak człowieka całkowicie podporządkowanym swojemu terapeucie Eugene'owi Landy'emu (Paul Giamatti). Zafascynowana piosenkarzem Melinda Ledbetter (Elizabeth Banks) podejmuje walkę, by uwolnić go spod wpływu manipulatora.

Film "Love & Mercy" został wyreżyserowany przez Billa Pohlada, producenta filmowego, który ma na swoim koncie nominację do Oscara za film "Drzewo życia". Pohlad powrócił do reżyserii po blisko 25 latach i wziął na warsztat scenariusz Orena Movermana, twórcy znanego z takich filmów jak "W imieniu armii" (nominacja do Oscara za scenariusz), czy "Brudny glina" (Srebrny Niedźwiedź za najlepszy scenariusz oryginalny na festiwalu w Berlinie). Ponieważ "Love & Mercy" rozgrywa się na przestrzeni 20 lat w postać Briana Wilsona wcieliło się 2 aktorów. Młodego, będącego jeszcze u progu kariery Briana zagrał Paul Dano nominowany do nagrody BAFTA za film "Aż poleje się krew". Dojrzałego , zmagającego się z problemami psychicznymi wokalistę zagrał John Cusack nominowany do Złotych Globów za "Przeboje i podboje". W filmie wystąpiła również Elizabeth Banks, znana kinomanom z serii "Igrzyska śmierci".

W filmie usłyszymy przeboje The Beach Boys, które znakomicie ilustrują zdjęcia autorstwa Roberta D. Yeomana - operatora, który za film "Grand Budapest Hotel" uzyskał nominację do Oscara. "Love & Mercy" był pokazywany na wielu festiwalach, w tym na festiwalu w Toronto i spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem widzów i krytyki.

A już w kolejnym tygodniu czyli 13 października, także w ramach oferty Super Premium VOD, Cineman udostępni horror "Kto tam?" z Keanu Reevesem w roli głównej.


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz