Jim Jarmusch pracuje nad trzema kolejnymi projektami

Sukces ?Tylko kochankowie przeżyją?, przez wielu uznawanego za najlepszy film w karierze Jima Jarmuscha, nie uśpił twórcy ?Broken Flowers?, ?Nocy na Ziemi?, czy ?Ghost Doga?. Amerykański filmowiec poświęcił siedem lat na realizację swojej opowieści o współczesnych wampirach i z tego co ujawnił w niedawnym wywiadzie wygląda na to, że kolejne jego przedsięwzięcia powstawać będą zdecydowanie szybciej.

Jednym z nich ma być... opera. Jarmusch pracuje nad nią wspólnie z kompozytorem Philem Klinem, z którym znają się z założonego wspólnie w latach 80. zespołu The Del-Byzanteens. Jej libretto ma opowiadać o legendarnym wynalazcy i konstruktorze Nikoli Tesli. Do ekipy pracującej nad przedstawieniem ma dołączyć również Robert Wilson, jeden z najsłynniejszych na świecie współczesnych reżyserów teatralnych.

Kolejnym projektem ma być dokumentalny film o Iggym Popie i The Stooges. Jarmusch jest wielkim fanem muzyków i pomysł na filmową opowieść o nich chodził mu po głowie od lat. Teraz jest bliski urzeczywistnienia tego marzenia. - To mój list miłosny do nich ? przyznaje reżyser. - Robię go fragmentami już od jakiegoś czasu i większość materiału mam nakręconą. Wkrótce powinien być gotowy. To może być wielkie wydarzenie dla fanów Jarmuscha i muzyki Popa oraz The Stooges.

A co z kolejnym filmem fabularnym? - Mam już scenariusz kolejnej fabuły ? zdradza twórca ?Tylko kochankowie przeżyją?. - Zdjęcia rozpoczną się albo jesienią tego roku, albo wiosną następnego. Jestem przesądny, więc nie chcę mówić o tym filmie za dużo, ale akcja będzie działa się współcześnie w Patterson w New Jersey i będzie dość zabawna.

Źródło: materiały prasowe

Wszystko wskazuje więc na to, że w najbliższych miesiącach cały czas głośno będzie o Jimie Jarmuschu, podobnie jak głośno jest o jego najnowszym dziele - ?Tylko kochankowie przeżyją?, które od ubiegłego piątku mogą oglądać w kinach polscy widzowie.


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz