„Jest to zdecydowanie film dla matek i córek” – Magdalena Piekorz o filmie „Zbliżenia”

 

Już od 24 października do kin w całej Polsce trafi film Magdaleny Piekorz ?Zbliżenia?. Prezentujemy rozmowę wideo z laureatką Złotych Lwów, w której odsłania kulisy swojej najnowszej produkcji.

?Pręgi? Magdaleny Piekorz, na podstawie scenariusza Wojciecha Kuczoka, uhonorowano Złotymi Lwami na festiwalu filmowym w Gdyni.  Były też wielkim sukcesem frekwencyjnym. Zapadający w pamięć obraz toksycznej relacji ojca i syna zobaczyło w kinach blisko 350 000 widzów. 24 października publiczność pozna kolejną odsłonę studium ludzkich charakterów i zawiłych emocji rządzących ich zachowaniem. Magdalena Piekorz bardzo jednoznacznie porównuje swoje najnowsze dzieło do poprzedniego filmu:

?Film ten jest zdecydowanie rewersem naszego pierwszego filmu "Pręgi", który opowiadał o niedoborze miłości. ?Zbliżenia? są filmem o nadmiarze miłości. Chodziło nam o to, żeby zadać takie pytanie, czy w ogóle można kochać za bardzo.? ? mówi reżyserka, po czym dodaje ? ?Bardzo bym chciała, żeby ludzie mogli się przejrzeć w tym filmie jak w lustrze. Jest to zdecydowanie film dla matek i córek. Chciałam, aby był to też film o miłości mężczyzny do kobiety.?

?Zbliżenia? to również próba mówienia o tematach, które na co dzień staramy się omijać:

?Pisząc z Wojtkiem Kuczokiem ten scenariusz bardzo chcieliśmy poruszyć jakąś społeczną dyskusję. Wręcz chcieliśmy, aby ten film wbił kij w mrowisko. I z jednej strony, żeby to była dyskusja o miłości i na temat tego czy miłość może być niszcząca, czy może być uzdrawiająca. Ale z drugiej strony chcieliśmy opowiedzieć właśnie o tym, czego nie widać, że pewnych rzeczy po prostu nie zauważamy, albo będąc zbyt skupionymi na sobie, albo po prostu nie chcąc pewnych rzeczy widzieć?

Zapraszamy do obejrzenia pełnej rozmowy z Magdalena Piekorz.

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=gfRvnhDWBkI[/youtube]

?Zbliżenia? w kinach od 24 października

Źródło: materiały prasowe

 
Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz