Jerzy Stuhr z filmem ?Obywatel? w Konkursie Głównym na Festiwalu Filmowym w Gdyni!

Najnowsza komedia w reżyserii Jerzego Stuhra pt. ?Obywatel? będzie walczyć o Złote Lwy w Konkursie Głównym 39. Festiwalu Filmowego w Gdyni. W roli głównej zobaczymy doskonałych - Jerzego oraz Macieja Stuhrów.  Do polskich kin film trafi 7 listopada.

W filmie ?Obywatel? Jerzy Stuhr wyśmiewa wszystko i wszystkich, nie oszczędzając przy tym samego siebie. To również najzabawniejsza rola Jerzego Stuhra od czasu ?Seksmisji?. Komedia, ?Obywatel? pokazuje, że bez względu na to w jakim systemie Polacy by się nie znaleźli, zawsze potrafią śmiać się ze swoich wad i wszelkich ?izmów?.

Bohater filmu, Jan Bratek, który przez całe życie stara się jedynie być sobą, gdziekolwiek się nie pojawi, ściąga na siebie lawinę niespodziewanych zdarzeń. Niczym Forrest Gump, Bratek bierze udział w najważniejszych wydarzeniach swojej epoki.  Ma wielkie szczęście, a może raczej? pecha, że zawsze znajduje się w miejscach, gdzie historia akurat zmienia swój bieg. Los miota nim zarówno w czasach komuny, jak i w nowoczesnej, demokratycznej Polsce doprowadzając do zabawnych wpadek.

Jana Bratka zagrali ojciec i syn ? Jerzy i Maciej Stuhrowie. W komedii zobaczymy także m.in. Sonię Bohosiewicz (?Obława?), Magdalenę Boczarską (?Różyczka?), Ireneusza Czopa (?Jack Strong?), Piotra Głowackiego (?Dziewczyna z szafy?) i Janusza Gajosa (?Układ zamknięty?). Twórcą zdjęć jest nominowany do Oscara i wielokrotnie nagradzany Paweł Edelman.

?Obywatel?? rozśmieszy cię do łez!

W kinach od 7 listopada.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz