„Złota Dama” – jedyne pokazy przedpremierowe w Warszawie tylko w kinie Atlantic!

Kino Atlantic zaprasza na jedyne pokazy przedpremierowe filmu: "Złota Dama"

Pokazy odbędą się: - piątek: 15 maja o godz. 20:15 kup lub rezerwuj bilet - sobota: 16 maja o godz. 20:15 kup lub rezerwuj bilet - niedziela: 17 maja o godz. 18:00 kup lub rezerwuj bilet

Bilet ulgowy 23 zł Bilet normalny 29 zł

"Złota dama" to oparta na prawdziwych wydarzeniach historia Marii Altmann, która w kontrowersyjnej i bezprecedensowej sprawie pozwała do sądu rząd Austrii. W głównej roli wystąpiła Helen Mirren, która od czasu Oscara za "Królową" rywalizuje z nieocenioną Meryl Streep o miano najlepszej aktorki świata. Rolą w "Złotej damie" rozpoczyna tegoroczny wyścig po najważniejsze nagrody filmowe. W brawurowej obsadzie znaleźli się także Ryan Reynolds i Katie Holmes.

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=YZi4ei2lPDg[/youtube]

Maria Altmann (Mirren) to pozornie skromna kobieta, której życiorys skrywa jednak wiele tajemnic. Losy jej zamożnej rodziny żyjącej w przedwojennym Wiedniu wiążą się bowiem z jedną z najbardziej zuchwałych grabieży w historii, dokonaną przez nazistowskie władze Austrii. Kilkadziesiąt lat później Maria wspierana przez młodego adwokata (Ryan Reynolds) rozpoczyna heroiczną walkę o rodzinną kolekcję. Jej częścią jest wart ponad 100 mln dolarów obraz Gustava Klimta "Złota Adela". Dla Marii portret ciotki stanowi ważną rodzinną pamiątkę, lecz dla Austrii jest najcenniejszą narodową relikwią. Czy słynny obraz Klimta, zwany "austriacką Moną Lisą", wróci do prawowitej właścicielki?

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz