Jedno słowo może zmienić wszystko! ?Obietnica? – premiera oficjalnego plakatu

13 lutego w trakcie 64. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie odbyła się światowa premiera filmu ?Obietnica?. Nowy obraz Anny Kazejak, reżyserki ?Skrzydlatych świń? i producentów rewelacji międzynarodowych festiwali ? ?Idy?, został zaprezentowany w sekcji Generation, gdzie pokazywane są najciekawsze i najlepsze filmy z całego świata, skoncentrowane na tematyce młodzieżowej. W oczekiwaniu na polską premierę filmu (14 marca), o którym już teraz pisze się, że ?ma szansę pobić sukces ?Sali samobójców?, prezentujemy jego oficjalny plakat.

 Nadchodzi nowe, piekielnie zdolne pokolenie! Możliwość oglądania tych młodych ludzi w akcji była dla mnie szokiem i uświadomiła mi moje własne ograniczenia. Przyszłość należy do nich ? Dawid Ogrodnik, gwiazda ?Obietnicy? o młodych aktorach z filmu Anny Kazejak.

Generacja social media kontra zagubieni rodzice w nowym obrazie Opus Film, producenta trzech oficjalnych polskich kandydatów do Oscara ? ?Ediego?, ?Sztuczek? i ?Z odzysku? oraz wielokrotnie nagrodzonej ?Idy?, w reżyserii Anny Kazejak ? autorki kinowego przeboju ?Skrzydlate świnie?. Poruszający, wnikliwy i odważny portret młodego pokolenia. Światowa premiera filmu odbyła się 14 lutego na festiwalu Berlinale.

Lila i Janek, uczniowie wielkomiejskiego liceum, należą do generacji, która komunikuje się głównie przez Skype?a i Facebooka. Wraz z przyjaciółmi korzystają z życia na całego. Imprezują, eksperymentują z alkoholem i marihuaną. Jednak pewnego dnia Lila nieoczekiwanie zrywa z Jankiem, oskarżając go o zdradę. Zakochany chłopak będzie musiał zapłacić wysoką cenę za niewinny błąd. Jeśli spełni obietnicę, którą wymogła na nim dziewczyna, nic już nie będzie takie jak przedtem?

W obsadzie filmu główne role ? Lili i Janka ? zagrali Eliza Rycembel i Mateusz Więcławek, debiutanci, wyłonieni w ogólnopolskim castingu. Wspiera ich prawdziwie doborowa ekipa aktorska ? Andrzej Chyra (?W imię??), Magdalena Popławska (?Lęk wysokości?), Jowita Budnik (?Papusza?), Barłomiej Topa (?Drogówka?), Dawid Ogrodnik (?Chce się żyć?). W ?Obietnicy? zobaczymy również, między innymi, Nikodema Rozbickiego, który debiutował w głośnym ?Bejbi Blues? Katarzyny Rosłaniec oraz Luxurię Astaroth, modelkę, znaną z przebojowych klipów rapera Donatana ?Równonoc? i ?My Słowianie?.

Scenariusz do filmu powstał pod czujnym okiem słynnego hollywoodzkiego scenarzysty Christophera Voglera.

Inspiracją dla powstania tej historii były prawdziwe wydarzenia, mające miejsce w ostatnich latach w kraju i za granicą. Nie chodzi tu jednak tylko o Polską rzeczywistość, ale o spojrzenie na naszą europejską kulturę, na procesy zachodzące podskórnie, których spektakularne efekty krzyczą do nas z pierwszych stron gazet.

Widzę w moich bohaterach pokolenie, które posiada wszelkie zachodnie dobra, nieobarczone historycznie i politycznie, wolne, a mimo to używające owej wolności do stworzenia własnego więzienia. Żyją w świecie, który daje im wszystko, nie wymagając nic w zamian. Być może to właśnie jest powodem, dla którego stwarzają swoje własne zasady, za przekroczenie których płaci się najwyższą karę - Anna Kazejak, reżyser

Źródło: materiały prasowe

 

?Obietnica? w kinach od 14 marca 2014


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz