W jednej ze scen otarł się o śmierć! „To było przeżycie, które zapamiętam do końca moich dni”. Kulisy scen walki w „Transporter: Nowa moc?

Już 4 września z piskiem opon do kin wjedzie szybki i wściekły reboot przygód Franka Martina o tytule ?Transporter: Nowa moc?. Najlepszy kurier samochodowy świata powraca na twarzą Eda Skreina (?Gra o tron?, ?Deadpool?) i zupełnie nowym stylem walki. Chińskie kung-fu z poprzednich części poszło w odstawkę. Dzisiejszy ?Transporter? dewastuje przeciwników mieszanką krav magi, filipińskiego kali, angielskiego boksu i brutalnych technik walki bronią improwizowaną. Wszystko to znalazło się w najnowszym wideoklipie zapowiadającym ?Transporter: Nowa moc?. Ostrzegamy, że kości mogą rozboleć od samego patrzenia!

?Zdecydowaliśmy się na wykorzystanie bardziej brutalnych, ulicznych technik walki, zamiast chińskiego kung-fu, które królowało w poprzednich częściach? ? mówi reżyser, Camille Delamarre. ?Obecny styl walki jest bardzo precyzyjny, więc nie musieliśmy robić zbyt wielu skokowych cięć montażowych. Chciałem, żeby na ekranie było widać czystą walkę, którą widzowie będą się rozkoszować?.

Przygotowując się do scen walki, Ed Skrein poddał się rygorystycznemu treningowi, ćwicząc sześć dni w tygodniu po dziesięć godzin. ?Dawniej dużo pływałem i brałem udział w konkursach pływackich; przez długie lata uprawiałem też wiele innych sportów wytrzymałościowych, ale nigdy nie zgłębiałem sztuk walki? ? mówi Skrein. ? ?Przyszedłem na siłownię pierwszego dnia mojego treningu, wiedząc, że czeka mnie dużo pracy?.

Jego nauczycielem był choreograf scen walki i szef ekipy kaskaderów, Alain Figlarz, który na potrzeby filmu zmiksował kilka różnych stylów walki. ?Chcieliśmy, żeby w naszym filmie pojawił się nowy, oryginalny styl walki ? odmienny od tego, co widzieliśmy w poprzednich częściach ?Transportera? i wszystkich innych filmach? ? mówi Skrein. ? ?To jest mieszanka krav magi, kali ? filipińskiego stylu walki kijami, angielskiego boksu i walki wręcz. Alain Figlarz jest geniuszem. Stworzył dla mnie idealne warunki do przygotowań, nie tylko fizycznych, ale również psychicznych?.

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=fNs3qdS70KY[/youtube]

Konfrontacja Franka Martina z rosyjskimi gangsterami prowadzi do wielu spektakularnych i podnoszących adrenalinę sekwencji. Zobaczymy scenę, w której ciało spada z samolotu na maskę pędzącego Audi oraz walkę ?sześciu na jednego?, w finale której jeden z oponentów wisi głową w dół na linie podtrzymywanej przez innego, nieprzytomnego gangstera!

Ale ulubioną sceną Skreina nie jest żadna z wymienionych, lecz sekwencja, która ma miejsce w kulminacyjnym momencie filmu. ?Finałowa bitwa wygląda bardzo niebezpiecznie i naprawdę była bardzo niebezpieczna? ? mówi aktor. ? ?Filmowanie na skraju urwiska, z helikopterem krążącym nad naszymi głowami było jak taniec śmierci. Musiałem skoncentrować się na mężczyźnie, z którym walczę, a jednocześnie uważnie stawiać każdy krok, żeby nie spaść z urwiska. To było przeżycie, które zapamiętam do końca moich dni?.

"Transporter: Nowa moc? w kinach od 4 września

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz