Janusz Wróblewski przedstawia: „Powstanie Warszawskie” – spotkanie z twórcami już 10 maja!

Kino Praha zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu?Janusz Wróblewski przedstawia?, prowadzone przez dziennikarza, publicystę tygodnika ?Polityka?, autora książki ?Reżyserzy? ? Janusza Wróblewskiego. Zapraszamy 10. maja o godzinie 19.00 na pokaz filmu ?Powstanie Warszawskie?, którego producentem jest Muzeum Powstania Warszawskiego i spotkanie z twórcami: Bartoszem Putkiewiczem oraz Maciejem Nawrockim.

Kino Praha zaprasza na cykl- ?Janusz Wróblewski przedstawia? -spotkania prowadzone przez dziennikarza, publicystę tygodnika ?Polityka? i autora książki ?Reżyserzy? ? Janusza Wróblewskiego. W ramach cyklu pokazujemy premierowe tytuły, a gośćmi spotkań są twórcy polskiej sztuki filmowej. Autorski cykl, prowadzony przez krytyka filmowego - Janusza Wróblewskiego to niepowtarzalna okazja do spotkania się z ulubionymi aktorami, reżyserami, scenarzystami, wybitnymi twórcami polskiej kinematografii. Zapraszamy do możliwości wzięcia udziału w debacie na temat prezentowanych filmów.

10. maja, o godz.19.00 odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu?Janusz Wróblewski przedstawia?. Zapraszamy na pokaz filmu ?Powstanie Warszawskie?, którego producentem jest Muzeum Powstania Warszawskiego. Przed pokazem odbędzie się spotkanie z twórcami filmu: Bartoszem Putkiewiczem, reżyserem dźwięku oraz aktorem Maciejem Nawrockim.

  • ?Powstanie Warszawskie?to pierwszy na świecie film fabularny zmontowany w całości z materiałów dokumentalnych, opowiadający o tytułowym wydarzeniu poprzez historię dwóch młodych reporterów, świadków powstańczych walk. Film wykorzystuje autentyczne kroniki filmowe z sierpnia 1944 roku. Posiłkując się nowoczesną technologią koloryzacji i rekonstrukcji materiałów audiowizualnych oraz zapraszając do współpracy grupę znamienitych twórców, jego autorzy zrealizowali projekt, który nie ma odpowiednika w skali światowej. Produkcja Muzeum Powstania Warszawskiego.

Zapraszamy na spotkanie z cyklu?Janusz Wróblewski przedstawia?!

10 maja, godz.19.00

Spotkanie + pokaz filmu ?Powstanie Warszawskie?

Ceny biletów obowiązują według regularnego cennika.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz