Janusz Gajos i Robert Więckiewicz w więzieniu! Thriller ?Konwój? w kinach w 2016 roku.

 

W 2016 roku na ekrany kin w całej Polsce trafi ?Konwój? ? thriller producenta ?Pod Mocnym Aniołem?. W rolach głównych: Janusz Gajos ? zdobywca nagrody dla Najlepszego Aktora 40. FF w Gdyni oraz Robert Więckiewicz ? czterokrotny laureat Polskiej Nagrody Filmowej Orzeł, dwukrotny laureat FF w Gdyni oraz prestiżowej nagrody aktorskiej MFF w Tokio w 2014 roku. Doborową obsadę uzupełniają: Ireneusz Czop, Przemysław Bluszcz, Łukasz Simlat, Dorota Kolak, Tomasz Ziętek i Agnieszka Żulewska. ?Konwój? to wnikliwe spojrzenie za kulisy brutalnego więziennego świata, w którym nic nie jest czarno-białe?

W jednym z największych aresztów śledczych, kierowanym przez dyrektora Nowackiego (Janusz Gajos), dochodzi do zabójstwa więźnia. Rozpoczyna się śledztwo. Na przesłuchanie zostaje wezwany sierżant Berg (Przemysław Bluszcz), jeden z uczestników konwoju sprzed dwóch lat, o którego przebiegu nikt nigdy nie chciał opowiadać, a który może mieć coś wspólnego z popełnioną zbrodnią. Mimo zmowy milczenia, dociekliwy prokurator (Łukasz Lewandowski) zaczyna stopniowo odkrywać szokującą prawdę?

Konwój, dowodzony przez sierżanta Zawadę (Robert Więckiewicz), transportował przestępcę, pseudonim Nauczyciel (Ireneusz Czop), oskarżonego o zamordowanie dwóch funkcjonariuszy służby więziennej i ich rodzin. Więzień został uznany za niepoczytalnego i skierowano go do szpitala psychiatrycznego. Nie wszyscy pogodzili się z takim scenariuszem?

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=CXOycxOzw2g[/youtube]

Scenariusz ?Konwoju? łączy w sobie zarówno elementy kina gatunkowego ? thrillera ? jak i kina z przesłaniem. Film podejmuje temat zbrodni i kary we współczesnym świecie. Dyskusja, jaką wywołał Breivik i jego potworny czyn, wraca do nas w innym wymiarze ? w 2014 roku z polskich aresztów zostało wypuszczonych ponad stu więźniów, którym na podstawie ustawy o amnestii zamieniono wyrok śmierci, na karę dwudziestu pięciu lat pozbawienia wolności. Wywołuje to pytania; jak postępować z brutalnym mordercą? Czy zbrodnia może usprawiedliwić zbrodnię? O więźniach jeden z bohaterów ?Konwoju? mówi: ??areszt jest jak wysypisko śmieci pełne odpadów. Nikt nie ma pojęcia, co należy z nimi robić. Utylizować, składować, czy likwidować.? Maciej Żak, reżyser.

KONWÓJ w kinach w 2016 roku

Źródło: materiały prasowe

 
Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz