Jan Komasa i Tomasz Kot powalczą o Paszporty „Polityki”!

Wczoraj poznaliśmy kandydatów do Paszportów ?Polityki?. Wśród nominowanych do jednej z najbardziej prestiżowych nagród kulturalnych w Polsce ? w kategorii film ? znaleźli się m.in. Jan Komasa, reżyser największego z tegorocznych hitów Kino Świat ? ?Miasto 44?, oraz Tomasz Kot, który w 2015 roku powróci na ekrany kin w mrocznym thrillerze Waldemara Krzystka ? ?Fotograf?.

?Gdy rozpoczynałem pracę nad scenariuszem, byłem niewiele starszy od bohaterów. Miałem poczucie, że przystępuję do czegoś, co jest mi wyjątkowo bliskie. ?Miasto 44? miało pokazywać emocje, coś, co jest ponadczasowe i uniwersalne. Chciałem, aby współczesny widz nawiązał nić porozumienia z bohaterem, za którym podąża.? ? mówił przed premierą ?Miasta 44? Jan Komasa. Jedna z najbardziej oczekiwanych i najbardziej spektakularnych polskich produkcji ostatnich lat szturmem podbiła serca widzów, stając się największym przebojem w historii dystrybutora ? firmy Kino Świat. Film z łatwością przekroczył pułap milionowej frekwencji, a koniec roku zwieńczył imponującym wynikiem blisko 1 800 000 widzów i statusem drugiego (po ?Katyniu? Andrzeja Wajdy) największego historycznego hitu dekady! Dla twórcy ?Miasta 44? będzie to druga szansa na zdobycie Paszportu ?Polityki?. Poprzednio do prestiżowej nagrody był nominowany w 2005 roku, wraz z Anną Kazejak-Dawid i Maciejem Migasem za film ?Oda do radości?.

Rywalizujący z Komasą ? Tomasz Kot, odtwórca roli profesora Zbigniewa Religi w filmie ?Bogowie?, powróci na ekrany kin w 2015 roku w obrazie ?Fotograf?, również dystrybuowanym przez Kino Świat.

Mroczny thriller w reżyserii Waldemara Krzystka, twórcy głośnych ?80 milionów? ? oficjalnego polskiego kandydata do Oscara oraz nagrodzonej Złotymi Lwami ?Małej Moskwy?, to historia seryjnego mordercy terroryzującego mieszkańców Moskwy. Funkcjonariusze milicji nadają mu przydomek ?Fotograf?, gdyż przy ciałach ofiar zostawia kartoniki z numerami, stosowane przez ekipy śledcze, kiedy fotografują miejsca zbrodni. Wszystkie tropy prowadzą do Polski i serii dramatycznych wydarzeń, które rozegrały się tam przed laty?

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz