Jan Komasa z paszportem polityki w kategorii Film za „Miasto 44”

13 stycznia w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej w Warszawie miała miejsce uroczysta gala wręczenia Paszportów Polityki. Kapituła wyróżniła Jana Komasę w kategorii FILM za ?Miasto 44?.

Film Komasy, twórcy wielokrotnie nagrodzonego kinowego przeboju ?Sala samobójców?, to zrealizowana z rozmachem uniwersalna opowieść o miłości, młodości, odwadze i poświęceniu, w którym "tragedia Powstania Warszawskiego opowiedziana została nowoczesnym językiem, trafiającym do młodego widza?.

"Miasto 44" to projekt filmowy o niespotykanym w Polsce rozmachu scenograficznym, kostiumowym i wizualnym. Konsultantem do spraw efektów specjalnych był wybitny hollywoodzki specjalista Richard Bain, który wcześniej współpracował z takimi wizjonerami kina, jak Christopher Nolan, Peter Jackson oraz Terry Gilliam i ma w dorobku efekty do światowych hitów, między innymi: ?Casino Royale?, ?Incepcji?, ?King Konga? i ?Nędzników?. Przez plan przewinęło się ponad 3 000 statystów. Budową imponujących dekoracji zajęło się 10 odrębnych ekip, które do zainscenizowania zniszczonego miasta użyły 5 000 ton gruzu. Obsada została wybrana w serii ogólnopolskich castingów, w których wzięło udział ponad 7 000 osób.

Film obejrzało w kinach ponad 1 700 000 widzów! Imponujący wynik powstańczej superprodukcji czyni z obrazu Jana Komasy jeden z trzech największych historycznych przebojów kinowych ostatniej dekady.

Film pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego

Źródło: materiały prasowe
Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz